Jó kis fájlküldési szolgáltatással bővítette a Mozilla a szolgáltatásait. Egyszerű, nem csak Firefoxszal használható, és ha betartjuk a szabályokat, biztonságos is.

Végponttól végpontig terjedő titkosítással védett, ingyenes fájlküldési szolgáltatással gazdagodott a Firefox szolgáltatáskínálata – jelentette be a Mozilla. A Firefox Send ugyanúgy webes felületen érhető el, mint az egyéb népszerű fájlmegosztók, például a ToldACuccot, de például utóbbival ellentétben a nagy fájlok esetében is ingyenesen használható.

A Firefox Send egy ingyenes és titkosított fájlátviteli szolgáltatás, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy biztonságosan és egyszerűen oszthassanak meg fájlokat bármelyik böngészőből  – foglalja össze a Mozilla a lényeget a közleményében, azaz a szolgáltatás a neve ellenére böngészőfüggetlen. A szolgáltatás egyik nagy pozitívuma, hogy – egyelőre csak bétában – Android appként is napokon belül elérhetővé teszik.

Bármilyen állományt küldhetünk 2,5 gigabájtig

A szolgáltatás elindítását azzal indokolta a Mozilla, hogy egyre több olyan tevékenységünk terelődik át az online térbe, amelynél bizalmas információkat kell megosztanunk másokkal, például pénzügyi információkat tartalmazó dokumentumokat hitelfelvételnél egy pénzintézettel, vagy érzékeny egészségügyi információkat tartalmazó leleteket az orvosunkkal. Ezeket érdemes úgy küldeni, hogy akár a címzett is csak egy alkalommal vagy korlátozottan férjen hozzá a dokumentumhoz.

A küldés folyamata végpontól végpontig titkosított, a rendszer a küldés pillanatában kódolja, és csak a megnyitáskor, a fogadó végponton dekódolja a küldeményt. Amikor feltöltjük az állományt, a rendszer ad egy linket, amit levélben elküldhetünk a címzettnek, aki a hivatkozásra kattintva jut hozzá a küldeményhez.

Be lehet állítani további biztonságnövelő lehetőségeket: meg lehet adni (1 és 100 között), hogy hányszor tölthető le a küldött fájl, meghatározható, hogy a rákattintás után mennyi idő után évüljön el a hivatkozás (5 perc és 7 nap között), és opcionálisan még egy plusz jelszót is lehet rendelni a letöltéshez. Alapértelmezésben egy letöltés és egy nap után évül el a hivatkozás. Ez azt jelenti, hogy a Mozilla szervereiről törlődik a felöltött állomány – az ígéret szerint visszaállíthatatlanul.
 

Egyszerű felület, semmi fakszni...


A nagy fájlok esetében is így működik a küldés, egészen 1 gigabájtig. Az ennél nagyobb küldemények esetében egy – szintén ingyenes – Firefox-fiókkal kell bejelentkezni a szolgáltatásba. A küldhető maximális méret 2,5 gigabájt.

A lehallgatás ellen kell védekezni

Természetesen mindez csak akkor biztonságos, ha magát a linket is csak az tudja megnyitni, akinek szántuk. Ezért érdemes használni a jelszavas védelmet, és különösen érzékeny adatok esetén (például tervrajzok megosztásánál) nem árt, ha titkosított kommunikációs csatornán juttatjuk el a hivatkozást a címzetthez.

Kétségtelen, hogy egy jó felhős fájlmegosztó szolgáltatás használata professzionálisabb, de számtalan olyan helyzet lehet, amikor csak egy-egy alkalommal van szükségünk arra, hogy gyorsan és biztonságosan eljuttassunk valakinek egy nagyobb méretű állományt. Ilyen esetben jól jöhet a Send Firefox.

Biztonság

A vezérigazgatók egyszerre imádják és rettegik az MI-t

A CEO-k közül megdöbbentően sokan hoztak már üzleti döntéseket a ChatGPT válaszaira alapozva. Az első számú vezetők fele szerint pozíciójukat idővel teljesen átveszik az algoritmusok.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.