A mobil biztonsági SOC központnak szánt eszközt egy brit cég tervezte, és ha nem átverés a dolog, az már akkor biztosnak látszik, hogy nem a formatervezői díjakra hajtanak vele.

Az Expanscape nevű londoni vállalkozás weblapján már megtekinthető a cég új kreációjának, az Aurora 7 nevet viselő laptopnak a prototípusa, ami a bemutatkozó oldal tanúsága szerint egymagában láthatja majd el egy mobil biztonsági műveleti központ (Security Operations Center, SOC) feladatait. A képek és a leírás alapján a nagydarab, 12 kilogrammos eszköz nem kevesebb mint hét különálló kijelzővel rendelkezik, amelyek közül hatot tart a máskor egyetlen képernyőt nyitó és záró zsanér.

A gép testébe a specifikáció szerint egy 3,6 gigahertzes, nyolcmagos Intel Core i9 9900K processzor és minimum 64 gigabájt DDR4 RAM került, a többi komponensről itt lehet bővebben olvasni. A legérdekesebb dolog azonban mégiscsak a hét darab kijelző, amelyeket a gép saját akkumulátoránál kétszer nagyobb teljesítményű, második beépített akku szolgál ki az Nvidia GTX 1060 GPU mellett. (A későbbi kiadásokban állítólag Nvidia RTX 2070 szerepel majd, külön opcióval az AMD Ryzen 9 3950x vagy az Intel i9-10900K CPU-ra.)
 

forrás: expanscape.com


A szörnyeteg laptop összességében így is csak kevesebb mint két órát bír, ha nincs az elektromos hálózatra csatlakoztatva, vagyis ebben a tekintetben sem számít ultrahordozható megoldásnak. Bár a gép kialakítását tekintve ez is több, mint amire az ember először számítana, az Expanscape nem csak az üzemidőt növelné, de a második, 148 wattórás akkumulátort is más konstrukcióval váltaná ki, egész egyszerűen azért, mert ekkora telepet már a repülőgépekre is tilos lenne felvinni.

Feltéve, hogy ez tényleg megjelenik

A kijelzők között két nagyobb, 17,3 hüvelykes, 3840×2160 felbontású panel is található, amelyeket két ugyanilyen, de álló helyzetű képernyő egészít ki. A maradék három kijelző mát sokkal kisebb, mindössze 7 hüvelykes, de így is 1920×1200-as felbontást biztosít; közülük az egyik nagyjából ott helyezkedik el, ahol a felhasználó csuklója nyugszik, és érintőképernyőként is funkcionál. A leírás említést tesz egy nyolcadik, 1,44 hüvelykes "rendszerállapot-minikijelzőről" is, de emiatt már túlzás lett volna a gépet nyolcképernyősnek hirdetni.

A laptop teljesen összecsukott állapotban 51×34×11 centiméteres helyet foglal, szétnyitva viszont már egy 96×59 centis profilt takar be. Bár a fenti képek alapján a gép nem nevezhető szépnek vagy akár praktikusnak, mégis a korábban bemutatott, többképernyős koncepciókkal szemben nagy előnye lehet, ha ezt tényleg meg is lehet majd vásárolni. Hogy mennyiért lesz megrendelhető, azt egyelőre csak az Expanscape oldalán közvetlenül érdeklődő ügyfeleknek árulják el, velük viszont titoktartási nyilatkozatot fogadtatnak el.

A hordozható munkaállomások egyébként nem számítanak újdonságnak, mint ahogy többképernyős laptopokat is bemutattak már: ilyen volt például az Asus 2019-es ZenBook Pro Duo modellje. Az Aurora 7-hez hasonló szörnyeteget viszont nem nagyon lehetett látni, legalábbis nem a polcról levehető és megvásárolható formában. Az első kritikák természetesen a kijelzők összevisszaságával foglalkoznak, némelyik azonban a bővíthető Xeon CPU-kat hiányolja a tervezett konfigurációk közül, a játékosok által favorizált Core i9 mellett vagy helyett.

Persze egyelőre az sem 100 százalékig nyilvánvaló, hogy mennyire komoly dologról van szó – az ugyancsak londoni The Register riportjában például megpróbáltak utánajárni magának az Expanscape-nek is, de megállapítani csak annyit tudtak vele kapcsolatban, hogy minden bizonnyal azonos egy hasonló nevű, a cégregiszterben is megtalálható vállalkozással.

Konzumer tech

Úgy tűnik, a fiatalok unják a VR-szemüvegeket

Egy friss felmérés szerint nem csak azokat lesz nehéz meggyőzniük a gyártóknak, hogy fektessenek pénzt és időt a virtuális valóságba, akiknek még nincs saját VR-headsetjük.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.