Augusztus 31-i hatállyal az intelligence AG tulajdonába kerül a magyar IDS Scheer Kft.

Mindössze három éve zárult le az a folyamat, melynek eredményeként az IDS Scheert teljes mértékben integrálták a Software AG-ba. Akkor elemzők szerint az SAP után az egyik legjelentősebb német szoftvercég jó üzletet csinált, mivel a válság miatt olcsón jutott az IDS Scheerhez.
 

A magyar leányvállalatot – amelynél az akvizíció 2010-es lezárulása után komoly személyi változások is történtek – most ismét értékesítették: augusztus 31-ével a teljes körű SAP informatikai szolgáltatást nyújtó, szintén német, bielefeldi székhelyű itelligence AG átveszi az Software AG-tól az SAP tanácsadási és licencértékesítési üzletágakat, a Software AG termékeihez kapcsolódó licencértékesítési és szolgáltatási területeket, valamint az outsourcing üzletágakat Magyarországon, a Cseh Köztársaságban és Szlovákiában. A vételár nem publikus.

Az itelligence a felvásárlással bővíti a tanácsadási és licencértékesítési kínálatát Magyarországon, ahol a Software AG kizárólagos értékesítési partnere lesz, de ellátja a termékekhez kapcsolódó tanácsadási feladatokat is. Az itelligence a Software AG magyarországi magyarországi ügyfeleinek átvételével jelentősen növeli itteni ügyfélbázisát. "A felvásárlás általi bővülés komoly üzleti lehetőséget jelent számunkra. Több és szélesebb körű szolgáltatásokat tudunk majd nyújtani, átfogó informatikai megoldáscsomagokat kínálva ügyfeleinknek" – idézte Pótsa Istvánt, az itelligence Hungary ügyvezető igazgatóját a felvásárlást hírül adó közlemény.
 

SAP: összehangolt támadás a memóriából
Mindenki az európai szoftvercégeket lesi

Az itelligence Hungary Kft. 1994 óta van jelen Magyarországon. Anyavállalata, az itelligence AG a világ 21 országában rendelkezik leányvállalatokkal. 2012-ben a cég forgalma 407,1 millió euró volt.

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.