A Kindle Fire HDX bevezetésénél az elmaradhatatlan gyorsabb, szebb, erősebb szlogenek mellett Jeff Bezos cége beveti a 0-24-ben hívható online technikai támogatást is.

Tegnap hivatalosan is bemutatkoztak az Amazon új generációs tabletjei. A Kindle Fire HDX névre keresztelt friss családtagok természetesen mindenben igyekeznek felülmúlni a korábbi, sima HD-s változatot. A rendkívül telítetté vált táblagépes piacon azonban úgy érezhették az amerikai vállalatnál, hogy valami pluszt még érdemes hozzácsapni az ajánlathoz. Ez lett az év 365 napján, éjjel-nappal hívható segítségvonal, amelyet stílusosan egy Mayday feliratú gombbal aktiválhatnak a felhasználók.

Kötelező körök

Mielőtt az extra dolgokra térnénk, mindenképpen érdemes végigfutni az új modellek specifikációján. Távirati stílusban: a memória kétszer, a feldolgozási sebesség háromszor nagyobb/gyorsabb lett, miközben az üzemidő nőtt, a tömeg pedig csökkent.

A Kindle Fire HDX immár hagyományosan két méretben (7 és 8,9 hüvelyk) lesz kapható. A mindkettőben szolgálatot teljesítő 2,2 gigahertzes négymagos processzor mellé 16-tól 64 gigabájtos tárhely választható. A tűéles, színhelyes képeket ígérő kijelző pedig 1920×1200 (323 ppi) és 2560×1600 (339 ppi) felbontásra képes. A kisebb modellben csak előlapi, a nagyobban viszont hátlapi kamera is lesz.

Fontos, hogy az üzemidőt is sikerült feljebb tornászniuk a mérnököknek: az Amazon vegyes használat esetén 11-12 óra folyamatos működést ígér. A slusszpoén, hogy mindez rettentő csekély súllyal párosul. A 7-es, Wi-Fi-s változat mindössze 303 grammot nyom, de a nagyobb testvér is csak 374 gramm (a 4G-képes modellek néhány grammal nehezebbek). Összehasonlításképpen: az Apple nagyobb iPad-je 652 gramm.

Gondoltak az öregekre

Érdekes, hogy az új modellek mellett nem feledkeztek meg a tavaly kiadott Kindle Fire HD-ről sem. Az X-faktor nélküli 7 hüvelykes modell ugyanis szintén kap egy kis ráncfelvarrást erősebb hardverek beépítésével. A 1,5 GHz-es kétmagos processzorral dolgozó, 1 gigabájt RAM-mal rendelkező modell szintén kicsit lefogyott, így 50 grammal könnyebb a tavalyi változatnál.

A legfontosabb tényező persze mindig az ár marad. Nem szakított a hagyományokkal ebből a szempontból sem a gyártó, és a szokásos nyomott áron kínálja a csúcskategóriás tabletek képességeivel bíró új eszközöket. A Kindle Fire HDX kisebb kiszerelése 229, míg a nagyobb képernyős változat 379 dollártól indul (a 9"-es legolcsóbb iPad 499 dollár), ami természetesen a plusz háttértár vagy a 4G-képesség választásával csúszik egyre feljebb. Az imént említett, felfrissített 7 hüvelykes HD 139 dollárba kerül. Az új modellek mindegyike előrendelhető már, de a szállítás kiszereléstől függően majd csak október-december magasságában indul.

Segítség éjjel-nappal

A HDX-es modellek egyik legérdekesebb új extrája a már említett folyamatos, online technikai támogatás. A cég ígérete szerint ezt bármikor, bármennyiszer ingyenesen igénybe vehetik majd a felhasználók. A munkatársnak a Mayday gomb megnyomását követően 15 másodpercen belül rendelkezésre kell állnia, aki távolról nem csak láthatja a felhasználó képernyőjét, de akár rajzolhat is rá, hogy ha például egy menüpontot, ikont akar megmutatni a tanácstalan tulajdonosnak. Az Amazon több hirdetést is készített a funkció népszerűsítésére. A reklámszpotok ugyan lényegretörően bemutatják az új lehetőséget, ám tartunk tőle, hogy nem minden felhasználónak jut majd ilyen csinos, mosolygós technikai segítség...

Csomagban kínálná az e-könyveket az Amazon
Táblára írt évértékelő: tabletpiac 2012-ben 
Mobilitás

Hét évig küzdött Brüsszellel, de végül elbukott a Google

A keresőóriást még 2017-ben meszelték el az EU-ban, mert visszaélt piaci pozíciójával a vásárlási ajánlatok területén. Az akkor kiszabott 2,4 milliárd eurós bírság kapcsán egészen mostanáig tartott a jogi iszapbirkózás.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.