A mikroblogszolgáltató első ízben tartott virtuális befektetői tájékoztatót, ahol rengeteg új funkciót és kezdeményezést jelentett be. A fókuszban a többféle interakció és persze a bevételnövelés áll.

Egy sor közeljövőben érkező új szolgáltatásról kaphattak információkat azok, akik becsatlakoztak a csütörtökön tartott Twitter Analyst Day 2021 virtuális eseményre. A befektetőknek szánt tájékoztatón ambíciózus üzleti célszámok is elhangzottak a vezetőség részéről.

Szuperkövetőkkel egészítenék ki a reklámbevételt

A bejelentett új fejlesztések között kétségtelenül az egyik legérdekesebb az úgynevezett Super Follows funkció. Ez nem más, mint az egyéb közösségi platformokról már ismerős előfizetős modell. Azaz a felhasználók dönthetnek úgy, hogy egy-egy számukra értékes tartalomelőállítót nem csupán figyelmükkel, de közvetlen anyagi támogatással is megtisztelik.

A funkciót bemutató képen 4,99 dolláros havi összeg szerepelt, de az információk szerint a szuperkövetőkre pályázó twitterezők maguk határozhatják majd meg a különleges státusz árát. Az előfizetők ezért cserébe exkluzív anyagokat, külön hírlevelet, vásárlási kedvezményt és egyéb kiváltságokat kaphatnak a "mezítlábas követőkhöz" képest.

A cég nem közölte, hogy ebből, illetve a szintén bejelentett egyszeri borravaló funkcióból mennyit tartana meg magának, de a cél egyértelműen a bevételi források szélesítése. (Más szolgáltatók hasonló megoldásainál bevett gyakorlat a 30 százalékos jutalék alkalmazása.) A Twitter egyik legnagyobb problémája ugyanis, hogy felhasználóiból közel sem tud annyi forgalmat kisajtolni, mint mondjuk a nagy rivális Facebook. Ahhoz tehát, hogy a tegnap említett 2023-as 7,5 milliárd dolláros éves bevételi célt elérhesse a vállalat, mindenképpen szükség van újabb pénzszerzési módokra. (Tavaly ez az összeg 3,7 milliárd volt.)

A Super Follows egyelőre nem elérhető a mikroblog-platformon. A bevezetésével kapcsolatban az elkövetkező hónapokban ígért további információkat a vállalat.

Tovább is van, mondjam még?

A prezentációk során több más közeljövőben érkező új termékkel kapcsolatban is felvillantott részleteket a Twitter. Revue névvel érkezik például egy hírlevelek kiküldésére alkalmas funkció, amely ingyenes és a már fent említett fizetős változatban is kiküldhető lesz a fiókok követőinek. A másik, jelenleg béta tesztelés alatt lévő újdonság, a Twitter Spaces. Ezzel közös hangalapú beszélgetést lehet indítani felhasználók egy csoportja számára. 

Az egészségesebb (ejtsd: online zaklatástól, spamektől, álhírektől stb. mentes) légkör megteremtését célzó törekvések egy újabb elemeként tekinthetünk a safety mode bevezetése. Ennek keretében a Twitter folyamatosan monitorozza a fiókokat, és amelyiknél felmerül a spamelés vagy egyéb visszaélés lehetősége, automatikusan limitálják annak elérését. A felhasználók kapnak egy megelőzést segítő funkciót is. Az auto block and mute gomb segítségével nem jelenik meg egyetlen olyan fiók tartalma sem, amelyikről kiderült, hogy megsértette a Twitter felhasználási feltételeit, például azzal, hogy sértő, személyeskedő, trágár vagy gyűlöletkeltő megjegyzéseket tett.

Elég lett volna egy Edit gomb

A felhasználók egy jelentős része azonban nem volt elájulva a csütörtöki "showműsortól". A Twitteren hamar népszerűvé vált a RIP Twitter kifejezés, utalva arra, mit gondolnak a tervekkel kapcsolatban a twitterezők. Egyesek inkább az utólagos szerkesztés lehetőségét látnák az új funkciók között, másokat az oldal automata frissítése kerget az őrületbe, így inkább attól szabadulnának. A fizetéses twitterezéssel kapcsolatban pedig az alábbi bejegyzés jól összefoglalja a közhangulatot.

 

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.