A vevő az egyik legjelentősebb európai Microsoft Dynamics-partner, a német Cosmo Consult csoport.
Hirdetés
 

Kosarába rakta a magyar XAPT Solutions Kft.-t az egyik legnagyobb német, multinacionális, vállalatirányítási rendszerekkel foglalkozó cég, a Cosmo Consult csoport. A vállalat kelet-európai terjeszkedése első állomásaként vette meg a 2017-ben alapított magyar céget és annak romániai leányvállalatát. Bár az XAPT neve fokozatosan eltűnik a magyar és román piacról, az ügyfelek számára az ígéretek szerint nem változik semmi, a magyar és a román cég jogfolytonosan, de a Cosmo Consult neve alatt, kibővült portfólióval működik tovább.

Az elsősorban ERP- – azon belül is a Microsoft Dynamics – és CRM-rendszerekkel, de üzleti intelligenciával és más vállalati megoldásokkal is foglalkozó német vállalat Cosmo Consult jelenleg 12 országban van jelen, Európában Németország mellett Ausztriában, Franciaországban, Spanyolországban, Svájcban és Svédországban vannak irodái. Emellett Dél-Amerikában erős a jelenléte.

Erős szereplő érkezik a piacra

A cégnek jelenleg 1150 alkalmazottja van világszerte, éves árbevétele mintegy 130 millió euró (kb. 43 milliárd forint). A létszám most tovább bővül az XAPT Solutions 150 fős gárdájával. Mint azt a német cég vezérigazgatója, Uwe Bergmann az akvizíció kapcsán elmondta, az XAPT Solutions és román leányvállalata felvásárlása egy nagyobb európai akvizíciós hullám egyik állomása. A cég korábban felvásárlással szerzett piaci pozíciókat Ausztriában, Franciaországban és Spanyolországban is. Bergmann szerint a felvásárlás egyik nagy előnye, hogy a Cosmo portfólióját közvetlenül tudják kínálni a két országban ügyfeleiknek.

Polocz Anett, az XAPT Solutions magyarországi ügyvezető igazgatója úgy értékelte a tranzakciót, hogy ezzel az XAPT technológiái, fejlesztései az eddiginél lényegesen tágabb piacot kapnak, így a kollégái lehetősége kapnak arra, hogy nemzetközi projekttapasztalatokat szerezzenek. A magyar cég tavaly 1,9 milliárd forint árbevételt ért el, ennek több mint ötöde, 420 millió forint származott exporttevékenységből.

Az XAPT név azért megmarad

Az akvizíció csak a XAPT Solutionst érinti. Az XAPT Szoftver Tanácsadó Kft., melynek elnöke az alapító-tulajdonos Schvarcz Zoltán, továbbra is folytatja tevékenységét. Utóbbi vállalat zömében exportból származó árbevétele tavaly 2,9 milliárd forint volt.

Schvacz Zoltán még 1999-ben a Humansofttal közösen hozta létre az Xapt Hungary Kft.-t az akkor még egy kis dán cég által fejlesztett – majd később a Microsoft által felvásárolt – Axapta vállalatirányítási rendszer forgalmazására. Később a Humansoft részesedésének kivásárlásával önállósult a cég, amely Microsoft Dynamics rendszerekre alapozva fejleszt speciális iparági megoldásokat többek között a disztribúció, a logisztika, az autóalkatrész- és nehézgép-kereskedelem területén működő vállalatok számára. Egyik legfontosabb globális ügyfelük a világ legnagyobb munkagépgyártó vállalata, a Caterpillar.

A nyitó képen balról jobbra: Dejan Popovic, társalapító és igazgató (New Frontier Holding), Uwe Bergmann vezérigazgató (Cosmo), Herbert Breitler gazdasági igazgató (Cosmo) Schvarcz Zoltán alapító-tulajdonos (XAPT Solutions).

Cloud & big data

Ez a művégtag az Addams Familyben is megállná a helyét

Egy brit startup a világ első vezeték nélküli robotkarját fejleszti, ami lecsatolva szó szerint önálló életre kel.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.