Véget ért a Kódolj határok nélkül! országos nyílt forráskódú középiskolai programozó verseny. A döntőben az otthoni napirend kialakítását segítő alkalmazást kellett fejleszteni.
Hirdetés
 

Lezajlott a Belügyminisztérium és a NISZ által meghirdetett Kódolj határok nélkül! verseny 24 órás döntője, melyben tíz diákcsapat mérte össze fejlesztői tudását. Nyílt forráskódú alapelemekből kellett olyan alkalmazást fejleszteniük, ami segítséget nyújt a családoknak abban, hogy rendszerbe foglalják a napi feladatokat, illetve beosszák egymás között például a számítógép használatát és a házimunkát.

Mint a NISZ közleménye fogalmaz, a versennyel többek között a nyílt forráskódú technológiák használatát kívánták népszerűsíteni, illetve szerették volna felhívni a figyelmet az informatikai szakma utánpótlására.

Egy fővárosi és két vidéki csapat a dobogón

A verseny első díját az Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola csapata nyerte. A második helyezett csapat a Váci Boronkay György Műszaki Szakgimnázium és Gimnáziumból érkezett. A harmadik helyet szintén egy vidéki iskola, a győri Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnázium és Szakközépiskola diákjai szerezték meg.

Kreatív és igényesen kidolgozott megoldások születtek. Jó volt látni, hogy valamennyi döntőbe jutott csapat újszerű módon használt fel és integrált nyílt forráskódú alkalmazásokat, például fejlesztéseikbe integrálták a koronavirus.gov.hu oldal adatait, vagy beépítettek nyílt forráskódú videókonferencia-rendszereket, amelyek segítségével olyan termékeket hoztak létre, amelyek teljesen új dimenziót képviselnek – összegezte a verseny tapasztalatait Hajzer Károly, a Belügymisztérium informatikai helyettes államtitkára.

Mint a NISZ közleménye írja, a diákok számára komoly motiváló tényező volt az a lehetőség, hogy megoldásuk a valós életben is használható lehet. Több csapat is jelezte a verseny után, hogy szeretnék továbbfejleszteni alkalmazásaikat, például összekapcsolnák a jelenlegi közigazgatási rendszerek időpontfoglalási rendszereivel.

Bancsics Ferenc, a NISZ vezérigazgatója azt tartotta a legfigyelemreméltóbbnak, hogy a csapat többsége annak ellenére tudott előrukkolni magas színvonalú fejlesztésekkel, hogy többségük a felkészülési időszakban ismerkedett meg a nyílt forráskódú technológiákkal.

A dobogós csapatok és felkészítő tanáraik nagy értékű informatikai eszközöket nyertek, a végzős diákok pedig gyakornoki programban is részt vehetnek. A NISZ ígérte, hogy ünnepélyes díjátadót is tartanak a járványidőszak után.

Közösség & HR

Vodafone-t cserélt Yettelre a magyar állam

A 4iG viszont az Antenna Hungárián keresztül immár a Vodafone 70,5 százalékát birtokolja.
 
Hirdetés

Ez gyorsan ment, az Invitech bevezeti a SOAR-t

Az Invitech biztonsági műveleti központjában olyan automatizált megoldást vezetnek be, amellyel akár egy eddig félnapos elemzőmunka is csak negyedórát vehet majd igénybe. Ez a SOAR.

Felderítés nélkül csatába menni – nagyjából ehhez hasonlítható az automatizált rendszereket nélkülöző kibervédelem. A mesterséges intelligencia mindkét oldalon beszállt a küzdelembe.

a melléklet támogatója az Invitech

CIO KUTATÁS

A HAZAI NAGYVÁLLALATOK FELHŐHASZNÁLATÁRÓL

Az Ön véleményére is számítunk Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével és az IPR-Insights szakértőivel közösen összeállított kutatásunkban.
Segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Létezik egy ortodox irányzat, mely szerint a jelszavak legyenek minél hosszabbak és összetettebbek, valamint cseréljük azokat minél gyakrabban. Valóban ettől lesznek a rendszereink biztonságosabbak? Pfeiffer Szilárd (Balasys) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.