Műsorunkból kiderül, hol van a helye a legfrissebb digitális technológiáknak a gyártóiparban, és az is, hogy nincs olyan öreg gyártósor, aminél ne lehetne helye a digitalizációnak.

Az év első podcastját a gyártóipar digitalizációs trendjeinek szenteltük. Két vendégünkkel, Papp Dáviddal, a Vodafone nagyvállalati marketing- és értékesítési igazgatójával, valamint Rab Gergellyel, a Dell Magyarország vezető tanácsadójával megbeszéltük, merre halad a gyártóipar digitalizációja, és a már elindult fejlesztések képesek-e becsatornázni az újabb technológiákat.

Adódott a kérdés, hogy gyorsította-e a gyártóipar digitalizációját a pandémia, illetve hogy nem okoz-e (technológiai) feszültséget a gyártóipari és a digitális technológiák eltérő terjedési dinamikája? Vannak-e diszruptív technológiák a gyártóiparban, és mikor jutunk el (ha egyáltalán eljutunk) a lights-out gyártás világába?

A beszélgetés apropóját az adta, hogy magyarországi gyártóiparban is több olyan projekt indult, amelyben hangsúlyos szerepet kaptak a legfrissebb technológiák, például a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás éppúgy, mint az 5G vagy az edge computing.

Megbeszéltük többek között, mi az oka a technológiai változás felgyorsulásának, és hogy az ipari vállalatok elszenvedői vagy proaktív közreműködői-e ennek a folyamatnak. Illetve hogyan kezelhető az a feszültség, amely a digitális technológiák és a gyártóipar változásának eltérő tempójából ered.

Szóba került az is, hogy a gyártóiparban milyen diszruptív technológiák jelennek meg, és azokat milyen módon lehet bevezetni a versenyképesség megőrzéséhez. Ennek kapcsán pedig szóba kerültek olyan megoldások is, melyek a "legacy" gyárakban is segíthetik a digitalizációt.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján is, ahol feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Cloud & big data

Megsemmisültek Kínában a külföldi mobilok

Egy helyi kutatócég szerint októberben majdnem feleannyi nem kínai kötődésű okostelefont adtak el a távol-keleti birodalomban, mint egy évvel korábban.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.