Az év első podcastját a gyártóipar digitalizációs trendjeinek szenteltük. Két vendégünkkel, Papp Dáviddal, a Vodafone nagyvállalati marketing- és értékesítési igazgatójával, valamint Rab Gergellyel, a Dell Magyarország vezető tanácsadójával megbeszéltük, merre halad a gyártóipar digitalizációja, és a már elindult fejlesztések képesek-e becsatornázni az újabb technológiákat.
Adódott a kérdés, hogy gyorsította-e a gyártóipar digitalizációját a pandémia, illetve hogy nem okoz-e (technológiai) feszültséget a gyártóipari és a digitális technológiák eltérő terjedési dinamikája? Vannak-e diszruptív technológiák a gyártóiparban, és mikor jutunk el (ha egyáltalán eljutunk) a lights-out gyártás világába?
A beszélgetés apropóját az adta, hogy magyarországi gyártóiparban is több olyan projekt indult, amelyben hangsúlyos szerepet kaptak a legfrissebb technológiák, például a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás éppúgy, mint az 5G vagy az edge computing.
Megbeszéltük többek között, mi az oka a technológiai változás felgyorsulásának, és hogy az ipari vállalatok elszenvedői vagy proaktív közreműködői-e ennek a folyamatnak. Illetve hogyan kezelhető az a feszültség, amely a digitális technológiák és a gyártóipar változásának eltérő tempójából ered.
Szóba került az is, hogy a gyártóiparban milyen diszruptív technológiák jelennek meg, és azokat milyen módon lehet bevezetni a versenyképesség megőrzéséhez. Ennek kapcsán pedig szóba kerültek olyan megoldások is, melyek a "legacy" gyárakban is segíthetik a digitalizációt.
A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján is, ahol feliratkozhat a Bitport csatornájára.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak