A Google-nél zajlik az élet. Múlt hónapban zárták le a Health és a PowerMeter projekteket, valamint lényeges belső változtatásokat is tettek a létező termékágazatok egyszerűsítésének illetve korszerűsítésének érdekében.
Lapáton a Labs ■ Az átalakítás keretében most a Google Labs csendes eutanáziáját jelentették be. Bár a cégnél tisztában vannak azzal, hogy a Labsben megjelent kísérleti alkalmazásokból sokat tanultak, most mégis úgy látják, nincs szükség a kísérleti projektek számára fenntartott gyűjtőhelyre.
A Labs alkalmazásai nem tűnnek el nyomtalanul. Az Android appként elérhető megoldások továbbra is elérhetőek maradnak az Android Marketen, míg a többi kísérleti projekt különböző termékkörökbe fog integrálódni.
A 20 százalékos stratégia ■ A cég azonban nem változtat az elhíresült "20 százalék szabadidő" stratégiáján. A Google-nél dolgozók ugyanis idejük ötödét olyan projektekkel tölthetik, amelyek nem feltétlenül tartoznak munkakörükbe. Ezekből a szabadon felhasználható órákból született például a Gmail, a Google News és a Google Reader. De említhető hazai vonatkozású fejlesztés is, hiszen a nemrég bemutatott budapesti útvonaltervező szolgáltatás szintén ennek a filozófiának köszönhető. A Labs oldal olyan sikeres projektek szülőhelye volt, mint a Goggles, a Groups, a Maps és az iGoogle.
Noha a 20 százalék szabad munkaórák alatt létrehozott kísérleti témák jelentős része Labs projektként született meg, mégis a keresőóriásnál azt állítják, hogy a két dolog nincs hatással egymásra. Továbbra is új és kísérleti alkalmazásokra áldozzuk időnk egy részét – nyilatkozta a hír kapcsán a Google szóvivője.
Fókuszban maradnak ■ A Google Labs lezárása és a Google belső átszervezése tehát nem a kísérleti alkalmazások iránti elkötelezettség végét jelenti, hanem csupán átcsoportosítás történik a cégnél. Arra ösztönzik a dolgozókat, hogy energiáikat főleg a meglévő projektek tökéletesítésére fordítsák. A fejlesztések központi eleme a Google+, a keresőóriás közösségi hálózata lesz az elkövetkezendő időkben.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak