A Foxconn új gyártóegységéről annyit már tudni, hogy az Nvidia következő generációs MI-csipjeit ontja majd magából, bár egyelőre még a beruházás helyszínéről sem árultak el részleteket.

A Foxconn (Hon Hai Precision Industry) kedden jelentette be éves Hon Hai Tech Day rendezvényén, hogy "a bolygó legnagyobb gyártóüzemének" felépítését tervezi az Nvidia GB200-as MI-csipek iránti kereslet kiszolgálására. A legnagyobb szerződéses elektronikai gyártó egyelőre nem közölte, hogy hol akarja beindítani az új létesítményt, de a Foxconn elnöke szerint ők lesznek a "szupercsipek" első szállítói.

Ahogy nemrég kiderült, az Nvidia új adatközponti B200-as csipjeinek, illetve a GB200-as feldolgozó egységeinek szállítása még az idén megkezdődhet, bár a tömegtermelés beindítására csak jövőre kerül majd sor. Ellentétben az Intellel, a Micronnal vagy a Texas Instrumentsszel, az Nvidia nem saját maga gyártja a termékeit, hanem olyan bérgyártó kapacitásokat vesz igénybe, amilyeneket a tajvani Foxconn is kínál.

Övék a gyár, maguknak építik

A Foxconn, mely az Apple és más nagy techvállalatok beszállítója, újabban már távolabbra tekint a hagyományos elektronikai összeszerelő tevékenységénél. Kedden például újabb elektromos járműveket mutatott be (egy többcélú SUV-ot Model D néven, illetve a Model U-nak keresztelt, közepes méretű elektromos buszt), az pedig már korábban kiderült, hogy az Nvidiával való partnerségét is újabb szintre emeli.

A két társaság tavaly jelentette be, hogy együttműködésre lép úgynevezett "MI-gyárak" létrehozására. Ez nagy teljesítményű globális adatfeldolgozó központok kialakítását jelentené az Nvidia saját hardver- és szoftvertechnológiájának felhasználásával, amelyekben a mesterséges intelligencia alkalmazása biztosítaná a különféle termékek – így első körben az önvezető elektromos járművek – folyamatos fejlesztését.

a kép forrása: Foxconn Wuhan Technology Park / foxconn.com

Európai módra kötik gúzsba a Google-t az Epic-per következményeként

Az amerikai bírói végzés értelmében a Google nem kötheti röghöz az androidos alkalmazásfejlesztőket. Mindez hasonló helyzetet teremt a tengerentúlon, mint amire Európában már rászorították a monopolhelyzetben lévő platformokat.
 
A régi támadási vektorok megújulnak, és jön egy sor újabb veszély. Mivel mindenki a felhőbe igyekszik, minden kockázat globális lesz.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.