A mesterséges intelligencia rohamos fejlődése forradalmasította a vállalatok működését, de a kiberbűnözők módszereit is. A szervezeteknek ezért sürgősen fel kell készülniük az AI-vezérelt kiberfenyegetések elleni védekezésre.
Ehhez nyújt segítséget a szeptember 26-i webináriumán az Acronis és a RelNet Technológia Kft. Az online rendezvényen Neumann Róbert, az Acronis Kibervédelmi Műveleti Központ vezetője, valamint Orosz Nándor, a RelNet Technológia Kft. projekt- és szolgáltatási igazgatója beszámolnak azokról a csúcstechnológiákról, amelyek ma már megkerülhetetlenek a kibervédelemben.
A webinárium megvizsgálja az AI-alapú támadási taktikákat és azok lehetséges hatásait a szervezetek digitális eszközeire. Emellett bemutatja a proaktív védekezési stratégiákat, beleértve a mesterséges intelligencián alapuló mechanizmusokat és a viselkedéselemzést, amellyel hatékonyan vehető fel a harc az egyre kifinomultabb fenyegetésekkel szemben. Szó lesz az észlelés és a válaszadás bevált gyakorlatairól, valamint az AI-alapú biztonsági eszközök integrációjának lehetőségeiről, de természetesen a támadási minták legújabb változásairól és a kiberbűnözői csoportok fejlődéséről is.
Webinárium: kibervédelem és mesterséges intelligencia
Miről lesz szó?
Neumann Róbert, az Acronis Kibervédelmi Műveleti Központ vezetője, valamint Orosz Nándor, a RelNet Technológia Kft. projekt- és szolgáltatási igazgatója bemutatják azokat a csúcstechnológiai eszközöket, melyek hatásos védelmet nyújtanak a mesterséges intelligenciával támadó kiberbűnözőkkel szemben.
Mikor lesz?
2023. szeptember 26-án 10 órakor
Hogyan tudok regisztrálni?
Az Acronis weboldalán található űrlap kitöltésével
Az előadás szakmai hátterét az Acronis Kibervédelmi Műveleti Központok biztonsági szakértőinek tapasztalatai adják, akik a nap 24 órájában figyelemmel kísérik a fenyegetettségeket, és folyamatosan végeznek kutatásokat, hogy átlássák a legmodernebb kiberbűnözési trendeket és fejleményeket. Az Acronis globális kibervédelmi hálózatának tapasztalatai, valamint az évente kiadott Acronis kiberbiztonsági jelentés szerint a fenyegetések manapság annyira gyors ütemben fejlődnek, hogy a szervezetek nagy része képtelen lépést tartani velük a védekezés terén.
A RelNet Technológia Kft. mint az Acronis megoldásainak integrálására és teljeskörű támogatására szakosodott disztribútor, magasan képzett mérnöki csapatával kiemelkedő szerepet játszik Magyarországon a legmodernebb kiberfenyegetések elleni küzdelemben.
A mesterséges intelligencia mind a támadók, mind a védelem szempontjából alapjaiban változtatja meg a kibertérben zajló küzdelmet. Alig telik el nap, hogy ne jelennének meg új AI-eszközök, különösen a generatív mesterséges intelligencia és a társalgási chatbotok terén gyors a fejlődés. A nagy nyelvi modellek (LLM) egyre nagyobb mennyiségű input adatot használnak, és egyre nagyobb mértékben támaszkodnak az interneten fellelhető információkra.
Ez új lehetőségeket teremt még a korlátozott műszaki ismeretekkel rendelkező felhasználók számára is. Nem meglepő tehát, hogy a kiberbűnözői csoportok is kísérleteznek a mesterséges intelligencia új generációjával. Például nagy léptékű, többlépcsős támadásokat hajtanak végre, amelyek képesek menet közben új kódot generálni a rosszindulatú szoftverek elleni védekezés megkerülésére. Ellenlépésként az AI-modelleket kidolgozó kiberbiztonsági vállalatok elkezdtek olyan szűrőket bevezetni, amelyek megnehezítik a tiltott kérések teljesítését. A kiberbűnözői csoportok viszont kreatív módokat találnak arra, hogy kijátsszák ezeket a szabályokat. És a harc így folytatódik…
Amióta az Acronis megnyitotta magyarországi adatközpontját, a kritikus adatok tárolása és kezelése magyarországi helyszínen történik, így a hazai szolgáltatók könnyen megfelelhetnek az adatvédelmi előírásoknak és az 50-es törvénynek. A gyártó biztonsági megoldásai azonban a nagyvállalatok mellett a kis- és középvállalatok számára is elérhetők, ezért a szeptember 26-i webinárium minden szegmens számára fontos információkat tartogat.
Már lehet regisztrálni az Acronis-RelNet webináriumra az AI-vezérelt kibertámadások hatásainak kezeléséről, 2023. szeptember 26-án!
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak