Szeptember 18-19-én rendezik meg idén a Hacktivity 2010 konferenciát a pesti Dürer kertben. A régió legnagyobb hackerkonferenciájára immár külföldről is várnak látogatókat, a leghíresebb előadó az amerikai Bruce Schneier lesz.
Két nap alatt összesen 28 előadással, workshopokkal és tréningekkel várják az érdeklődőket Kelet-Közép-Európa legnagyobb konferenciáján: a Hacktivity 2010 elnevezésű rendezvényt szeptember 18-19-én rendezik meg a budapesti Dürer kertben, ahol a hackerek az informatikai biztonsági szakemberek is számos hasznos előadást hallgathatnak meg.

Külföldi sztárhackerek | A szombati nyitóelőadást az amerikai Bruce Schneier tartja majd, aki a világ egyik leghíresebb IT-biztonsági szakértője, a Schneier On Security blog szerzője (az előadást követően dedikálni is fogja magyarul is megjelent Schneier on Security című könyvét). A vasárnapi keynote előadó Felix "FX" Lindner, a "Hogyan lopjunk kontinenst" hacker kultuszkönyv társszerzője.

A külföldi előadók között lesz még Alexander Kornbrust Oracle-guru, továbbá Robert Lipovski vírusszakértő a pozsonyi ESET laborból.

Workshopok és játékok | Idén a jogi előadók egy egész szekciót kitesznek, és három előadás erejéig bepillanthatunk az informatika hőskorába is. Téma lesz idén a wifi hotspot-használat, az IT SEC Compliance, a jelszó-feltörés és az egghunting is.

Két workshop is színesíti a szakmai programot, ahol a az előadók által bemutatott technikák laptopokon azonnal kipróbálhatók lesznek. Emellett hardver workshopot tart a San Franciscóból érkező Mitch Altman hardver hacker is, aki  félelmetes elektronikai tudásával és eszközeivel, hogy a résztvevőkkel közösen forrasszon össze és hívjon életre különleges informatikai eszközöket.

A hackerek a gyakorlatban is kipróbálhatják tudásukat: újra lesz „wargame”, azaz betörésiteszt-gyakorlat, különböző nehézségű pályákból összeállítva. Folytatódik a „Hack The Vendor” játék is: ennek lényege, hogy a résztvevőknek lehetőségük van egy vagy több információbiztonsági terméket tesztelni, vagyis legális keretek között a helyszínen feltörni.

Most először a szervezők egy csapatjátékkal is előrukkolnak: a "Capture the Flag" feladatra jelentkező 2-4 fős céges csapatoknak tíz órájuk lesz távolról megszerezni az irányítást néhány a gyakorlatban sűrűn előforduló, sebezhető konfigurációjú számítógép fölött.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.