Kiadta az idei első három hónapra vonatkozó, mobilalkalmazásokra fókuszáló jelentését a Sensor Tower. Az elemzésben összegzett adatok a Google és az Apple saját alkalmazásáruházaiban (Play Store és App Store) regisztrált folyamatokon alapulnak.
Ami a nyers letöltési számokat illeti, mind az Android, mind az iOS rendszerét használók hasonló aktívitást mutattak. A Sensor Tower becslése szerint az első telepítések mennyisége a negyedév során elérte a 36,8 milliárdot, ami bő 1 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Az Apple piactere 1,2 százalékkal, 8,5 milliárd letöltést produkált, a Google áruháza pedig 1,1 százalékkal, 28,3 milliárdra nőtt letöltési forgalom szempontjából.
Hiába lényegesen több az androidos letöltés, a mobilpiacon évtizedes trendnek tekinthető, hogy az Apple-eszközök tulajdonosai sokkal inkább hajlandók kinyitni a pénztárcájukat egy app kedvéért.
A két alkalmazásáruház bevételének alakulása 2022 első negyedévében (forrás: Sensor Tower)
Habár az összesen 32,5 milliárd dollárra rúgó felhasználói költés alig haladja meg az egy évvel korábbi összeget, a két piactér dinamikája teljesen eltérő pályát mutat. Az App Store eddig is meglévő előnye csak tovább növekedett azzal, hogy közel 6 százalékkal több pénz folyt át rajta. Mindekőzben pedig a Google-nél 8,5 százalékkal, kerekek egymilliárd dollárral zsugorodott a bevétel.
Csak a Tik és a Tok
Az egyedi alkalmazások teljesítményét nézve a korábban is toplistás megoldások ezúttal is stabilan uralják az élmezőnyt. Közülük is kimelekedik, a mindössze 2016 óta működő TikTok videómegosztó. A kínai ByteDance tulajdonában lévő alkalmazás folyamatosan kiemelkedő számokat hoz. Idén már több mint 175 milliószor töltötték le az elsősorban fiatalok körében népszerű appot. Három hónap alatt ilyen mennyiséget 2018 eleje óta egyetlen alkalmazásnak sem sikerült produkálnia. (Akkor a WhatsApp ért el ennél is lényegesen többet, globálisan 250 millió letöltést.)
2022 első negyedévében legtöbbször letöltött appok összesen és piacterek szerint (forrás: Sensor Tower)
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból
Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak