Jó lenne tudni, miért kopik gyorsan az autónkon a gumi? Feltűnően sokat fogyaszt az autó, amikor nem mi használjuk, és nem tudjuk kideríteni az okát? A Drivey majd megmondja, mi a gond.
Úgy használható, mint egy okosóra
A Telenor új szolgáltatása, a Drivey olyan, mintha speciális okosórát tennénk az autóra. Az analógia kis megszorítással teljesen helytálló: egy diagnosztikai eszköz mér különböző paramétereket, de az adatok már a hozzá kapcsolt telefonon jelennek meg.
A Drivey hardvert az autó OBD II portjára (ami az elmúlt húsz évben gyártott autók nagyrészének már szabvány tartozéka) kell csatlakoztatni. Ez az eszköz gyűjti be az autó különféle menetadatait: a megtett útvonalat, a fogyasztást, rögzíti a hirtelen gázadásokat vagy kiugróan nagy fékezéseket, de például az autó földrajzi pozícióját is, ha leparkoltunk. A vezetési adatok mellett jelentősebb problémákat megelőző információk, hibajelzések is begyűjt.
A lényeg azonban a telefonon van. A kis diagnosztikai eszközt vezeték nélküli kapcsolattal kell összekötni a telefonnal, hogy a telefonon futó Drivey mobilalkalmazás felületén láthatóvá váljanak az adatok. Az app térképén beállítható egy ún. virtuális kerítés is, amely azonnal jelez az autó tulajdonosának, ha az autó kilépett a beállított zónából.
Mivel az autóhoz csatlakozó egységben van SIM, az autó távolról követhető az appon keresztül akár több csatlakoztatott okostelefonon is Emellett a 4G-s változat működtethető Wi-Fi hotspotként az autóban a szolgáltatás adatkeretének erejéig.
A szolgáltatásnak 2G-s és 4G-s változata is van. A hotspot lehetőség az utóbbi esetben, annak 5 gigabájtos adatkeretéig használható ki.
Megveszem, mennyi lesz?
A Drivey szolgáltatást a lakossági ügyfeleknek és a kisebb járműparkkal rendelkező vállalkozásoknak szánja a Telenor. Az app ugyanis több autó adatait is képes összefogni egy felületen, egyszerű flottafelügyeletet biztosítva a vállalkozás vezetőjének. Utóbbi esetben különösen jól jöhet az app "virtuális kerítés" funkciója.
A 2G-s Drivey ára havi 1590 forint, a 4G-s-é pedig 3190, az utóbbi képes a járművön belüli wi-fi hotspot funkcióra, a havidíjban foglalt 5 gigabájtos Hipernet adatkeret erejéig, ezt követően igény szerint adatjeggyel bővíthető.
A szolgáltatásról a Telenor oldalán talál bővebb információt.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak