Első körben a dél-koreai gyártó egyetlen készüléke sem került fel az üzleti felhasználásra ajánlott androidos eszközök listájára.

Az Android Enterprise Recommended programmal a Google az üzleti felhasználók, pontosabban a beszerzéseket végző szervezetek dolgát akarja megkönnyíteni, hogy azok a vállalat által meghatározott specifikációnak megfelelő, minősített eszközök és szolgáltatások szűkebb listájáról válogathassanak a Google ellenőrzött és támogatott partnereinek termékei közül. Az androidos telefonok mellett a társaság EMM (vállalati mobilitásmenedzsment) megoldásokat, távközlési szolgáltatókat is javasol; előbbiek közül 8 kiemelt és 32 további márka , utóbbiak közül 5 cég került be eddig az Android Enterprise Recommended programba.

Egyszerű bevezetés, időtálló hardver

Az alapvető követelmények meghatározása elvileg az üzembe állítás, a menedzsment vagy a felhasználói funkciók tekintetében is konzisztenciát ígér az Android platformon végzett telepítés, skálázás és támogatás tekintetében. A feltételrendszer elvileg garantálja, hogy az üzleti szereplők időt és költségeket is spórolhatnak maguknak a nagy volumenű bevezetések során, figyelembe véve egy nagy csomó szempontot a QR-kódos és zero touch telepítésektől egészen a gépek időtállóságát biztosító hardveres jellemzőkig vagy a biztonsági követelményekig.

Mindez az androidos készülékek esetében azt jelenti, hogy azoknak az Android 7.0-s vagy annál magasabb verziószámú rendszerrel telepítetten kell érkezniük, alkalmasnak kell lenniük a következő nagyobb Android-frissítésre, és legalább 90 naponta biztonsági frissítést kell kapniuk a gyártótól a 64 bites rendszerre. Legalább 1,4 GHz-es processzorral, 2 GB RAM-mal és 32 GB tárhellyel kell rendelkezniük, az aktív akku-üzemidő minimum 8 óra, az elő- és hátoldali kamerák pedig minimálisan 2 és 10 MP felbontóképességűek.

A követelmények között szerepel az is, hogy az eszközökön a Google Play-nek kell az alapértelmezett alkalmazásáruháznak lennie, és mind a gyártótól, mind külső disztribútoroktól beszerezhetőnek kell lennie a függetlenített modelleknek. A teljes lista itt olvasható végig, de a fentiek alapján mindenképpen meglepőnek tűnik, hogy a jelenleg 21 okostelefont felvonultató Android Enterprise Recommended készüléklistáról miért hiányoznak a messze legnagyobb androidos készülékgyártó, a Samsung termékei.

Átmeneti zavar az erőben

A dél-koreai vállalat eszközeire sok esetben előre telepítik a Samsung saját alkalmazásáruházának appját, ami a fentiek alapján eleve kizárja azokat az ajánlott telefonok közül. A többi követelmény sem tűnik olyasminek, amit a Samsung egyik készüléke sem teljesítene, így valószínűleg csak szerencsétlenül jött ki a dolog a legelső körben. A Google mindenesetre világossá teszi, hogy a program nyílt, a lista pedig a továbbiakban bármikor változhat, így valószínű, hogy idővel a Samsung okostelefonok is megjelennek majd rajta a Google saját brandje, a Sony, az LG, a Motorola, a Huawei, a BlackBerry és a Nokia mellett.

Érdekesség, hogy a lista tele van kínai (Huawei), kínai tulajdonban lévő (Motorola, BlackBerry) vagy kínai kötődésű (Nokia) márkákkal. Miután az FBI igazgatója éppen a múlt héten tanácsolt el mindenkit a Huawei telefonok használatától, potenciális veszélyforrásnak nevezve a kínai cég termékeit az Egyesült Államok nemzetbiztonságára, a Google Android Enterprise Recommended nyilvánvalóan nem fed le minden szempontot, amelyet egy vállalati szintű bevezetés során mérlegelni kell a döntéshozóknak az okostelefon-piac több mint 90 százalékát uraló, pillanatnyilag több mint 4 ezer féle készüléken futó Android világában.

Mobilitás

Lehet, hogy éppen most tesszük tönkre a Föld mágneses mezejét

A műholdcsordákat tenyésztő űrvállalkozók eddig is sikeresen kiakasztották néhány tudományterület képviselőit, de úgy tűnik, hogy a sornak még messze nincs vége.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.