Japán orvosok egy csoportja polgári pert indított a Google ellen, és kártérítést követel a vállalat Maps (Térkép) szolgáltatásában közzétett, megalapozatlan negatív értékelések miatt. Ezek között felelőtlen, esetenként rosszindulatú, szóbeszédre alapozott megjegyzések szerepelnek, amelyeket a célpontoknak nincs lehetőségük megcáfolni. A Nikkei Asia az AP beszámolójára hivatkozva arról ír, hogy a tokiói kerületi bíróságon benyújtott keresetben 1,4 millió jen (kb. 3,35 millió forintnak megfelelő) összeget próbálnak kihajtani a szolgáltatóból a 63 érintett egészségügyi szakembernek.
A hírügynökség a Google pénteken kiadott közleményét is idézi, amely szerint a cégnél a nap 24 órájában dolgoznak a félrevezető vagy hamis információk kiszűrésén, emberi és technológiai erőforrást is bevetve a hamis értékelések ellen. A kereset azonban azt állítja, hogy a Google a panaszok ellenére is nagyon keveset tett a probléma megoldására, és a felperesek ügyvédei szerint elfogadhatatlan, hogy a platform nem osztozik a felelősségben. (Valóban nehéz lenne még egy olyan iparágat találni, ahol a nagy igyekezet kinyilatkoztatásával rendszeresen tisztázni lehetne a felelősség kérdését.)
Ezt csak figyelmeztetésnek szánják
Japánban, ahol viszonylag ritkák az ehhez hasonló csoportos keresetek, a Google Maps népszerű alkalmazásnak számít, a felhasználók pedig a hivatalos oldalak helyett a kórházak esetében is gyakran hagyatkoznak az online kommentárokra. Ahogy a Nikkei Asia cikkében kiemelik, a világ egyik leggyorsabban öregedő társadalmában különösen fontos területnek számít a széles körben elérhető és megfizethető egészségügyi rendszer, így nem meglepő, hogy ezen a fronton csatlakoztak a Google ellen mindenfelé zajló perekhez a félrevezető reklámozás, a magánélet megsértése és más problémák között.
Ahogy április elején mi is beszámoltunk róla, a Google egy kaliforniai ügyben több mint 136 millió felhasználóra vonatkozó, sok milliárd adatrekord törlésébe egyezett bele, amit az Egyesült Államokban a Chrome böngésző privát módján keresztül (ismertebb nevén inkognitó módban) gyűjtött össze. Az egyezség egy olyan pernek volt a része, amelyben a vállalatot illegális megfigyeléssel vádolták, és hatalmas összegű kártérítésre utaztak. A japán per célja ehhez képest inkább a figyelem felkeltése, hiszen az ott követelt kártérítés jelképes, fejenként körülbelül 23 ezer jen (55 ezer forint).
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak