Emmanuel Macron szerint globális szabványok felállításra van szükség a digitális technológiában, Európa pedig utat mutat a GDPR-ral.

A francia elnök a párizsi Viva Tech konferencián beszélt a digitális technológia szabályozásáról, pontosabban a szigorúbb szabályozást célzó globális szabványok felállításának szükségességéről. Emmanuel Macron egy középutas megoldást tartana kívánatosnak, ami a kivételesen laza amerikai és a túlságosan korlátozó kínai megközelítés között helyezkedne el.

A Reuters beszámolója szerint Macron az amerikai modellt fenntarthatatlannak nevezte, mivel az a nagyvállalatok érdekeit szem előtt tartva működik, és nem biztosít politikai elszámoltathatóságot. A kínai modellről ezzel szemben azt mondta, hogy nagyon stabil, viszont nem jeleníti meg azokat az értékeket, amelyek Európa számára fontosak.

Egyre kockázatosabb a pepecselés

A hírügynökség kiemeli, hogy Macron a megválasztása óta lelkesen támogatja a startup kultúrát és az olyan fejlesztési irányokat, mint amilyen a mesterséges intelligencia vagy általában a "deep tech" néven hivatkozott kompetenciák. Ezzel szemben fontosnak tartja, hogy a techcégek tekintettel legyenek a közös társadalmi érdekekre is.

Így például azoknak a törekvéseknek is az élére állt, amelyek a technológiai multikat a bevételek keletkezésének helyén adóztatnák meg. Ez utóbbiak az EU-n belül is megosztják a tagállamokat, és a folyamatokat külön lassítja, hogy legnagyobb uniós országok mostanában inkábba a belpolitikai küzdelmekkel vannak elfoglalva.

Ide tartozik a személyes adatok visszaélésszerű felhasználásának korlátozása vagy a közösségi médiában terjedő álhírek és manipulatív kampányok kiszűrése is. Macron a konferencián úgy fogalmazott, hogy a polgárok a világon mindenhol a mostaninál hatékonyabb védelmet várnak a kormányzatoktól, amelyeket politikailag is destabilizálhat, ha nem teszik meg a szükséges lépéseket.

A késlekedés egy másik kockázata, hogy a kiüresedő területekre Kína fog benyomulni. A francia elnök ezzel kapcsolatban elmondta: nem tartja kívánatosnak, hogy saját polgárai vagy hazai startup cégei a kínai szabályozás gyakorlati befolyása alá kerüljenek. Az Európai Unió legújabb általános adatvédelmi rendeletét, a mátó hatályban levő GDPR-t ebből a szempontból si nagy előrelépésnek nevezte, ami megmutatta, hogy Európa képes a nemzetközi szabályozás területén is úttörő szerepet játszani.

Macron csütörtökön négyszemközti találkozókon vett részt több nagyvállalati vezetővel, így Mark Zuckerberggel (Facebook), Virginia Romettyvel (IBM) és Satya Nadellával (Microsoft) is. A francia Europe 1 kereskedelmi rádióban már be is jelentette, hogy a Facebook vezérigazgatójával megállapodott a gyűlöletbeszéd elleni új szabályozás közös kidolgozásáról.

Macron szerint hat hónapot adtak maguknak a feladatok elvégzésére, Franciaország pedig európai szintű szabályozásra fog törekedni, miután nem építhet kizárólag az érintett vállalati szereplők jóindulatára.

Piaci hírek

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.