Ha már elkerülni nem lehet az MI-technológia megjelenését az iskolai oktatásban, akkor a Magic School nevű startup szerint fel kell állítani azokat a kereteket, amelyek között értelme is lesz a dolognak.

A denveri székhelyű Magic School AI generatív MI-eszközöket épít oktatási környezetekhez, amelyeket saját adatai alapján már több mint 2 millió tanár, illetve több mint 3000 iskola és tankerület alkalmaz az órák tervezésében vagy a tesztek íratásában. A cég most zárt le egy 15 millió dollár értékű befektetési kört a Bain Capital Ventures, az Adobe Ventures, a Common Sense Media és mások közreműködésével, ami a kommentárok szerint jól mutatja, hogy az ilyen jellegű támogatások jelentik a következő lépést az infrastrukturális MI-fejlesztőkbe (OpenAI, Anthropic, Mistral stb.) öntött milliárdokat követően.

A Magic School is a tőlük származó API-okat használja, amelyekkel a háttérben folyamatos A/B teszteket végez az adott feladatokhoz legjobban illő megoldások azonosítására. A vállalkozás az utóbbi időben már olyan eszközöket is elkezdett felépíteni, amelyeket az iskolákon keresztül a diákok is használatba vehetnek, a befektetők pénzét pedig szakemberek felvételére és ügyfélszerzésre fordítaná. Utóbbi a TechCrunch riportja szerint elég küzdelmes dolognak bizonyult korábban, ami fokozatosan változott meg a fejlettebb MI-modellek megjelenésével és egyre szélesebb körű alkamazásával.

A cég vezetője a lapnak elmondta, hogy kezdetben a mesterséges intelligenciától való félelem volt jellemző, és a kezdeti megoldások sem valósították a technológia legfőbb ígéretét: a nehézkes felület és a promptokkal való vesződség éppen hogy a tanárok idejét rabolta ahelyett, hogy időt spórolt volna nekik. Ezen olyan finomhangolással sikerült változtatni, ami a parancsokat és a kimeneteket is a pedagógusok elvárásaihoz igazította. Bár az időmegtakarítás továbbra is alapvető szempont az MI használatában, azt már ötletelésre vagy a könnyebben tanulható anyagok előállítására is használják.

Az eszközök nem önmagukban működnek

A Magic School szerint "elérkezett a mesterséges intelligencia pillanata" az oktatásban is, mert a technológia már a tanárokat és a diákokat is képes hatékonyan támogatni. Emellett azzal érvelnek az iskolai alkalmazás mellett, hogy a mesterséges intelligencia szükségszerűen beágyazódik az élet minden területén, így az oktatás feladata lesz az is, hogy gondoskodjon a tanulók ilyen irányú felkészítéséről. A TechCrunch cikkében megszólaló, évek óta ezen a területen dolgozó egytemi kutató ugyanakkor világossá teszi, hogy az MI előnyei mellett érdemes tisztában lenni annak korlátaival is.

A mesterséges intelligencia ennek értelmében nem feleltethető meg a teljesen más típusú emberi intelligenciának. Nagyon konkrét célra vagy célokra fejlesztik, amelyekben kiválóan működhet, de ugyanilyen problémássá válhat, ha a tanárok nem rendelkeznek majd elég tapasztalattal bizonyos feladatok önálló elvégzéséhez, vagy ahhoz, hogy kiszűrjék, mikor nem végzett az MI megfelelő munkát. A Magic School és más megoldások "stressztesztjére" is akkor kerülhet sor, amikor a pénzszűkében lévő iskolai körzetek nagyobb mértékben támaszkodnak majd az MI-re, vagy amikor azonosítani kell azokat a az eseteket, amikor a diákok jóváhagyás nélkül használtnak MI-eszközöket az osztálytermen kívül. A társaság így egy olyan rendszer kialakítását ígéri, ami már eleve a mesterséges intelligencia hatékony és etikus használatát célozza.

(a kép forrása: magicschool.ai)

Közösség & HR

A SpaceX-re bízták a Nemzetközi Űrállomás kivégzését

A NASA az amerikai űrvállalattal építteti meg azt a járművet, amelynek segítségével ellenőrzött módon irányíthatják majd a platformot a Csendes-óceánba.
 
Bejelentési kötelezettségük elmulasztása, és a szabályoknak való sorozatos meg nem felelés komoly pénzbírságot vonhat maga után.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.