A Real Sense és a Project Tango házasításával egészen vad dolgok születhetnek.

Az Intel már az év elején tartott CES-en is egyértelművé tette, hogy egyre fontosabbnak tartja a hordható technológiák fejlődését, a szenzor alapú fejlesztésekben rejlő lehetőségeket, és ugyanez a hitvallás érhető tetten a jelenleg is folyó IDF-en. A chipgyártó San Fransiscoban zajló fejlesztői fórumán konkrét együttműködést is bejelentett, aminek keretében a Google-el karöltve igyekszik ötvözni az eddigi technológiákat.

A nagy találkozás

Az Intel részéről a Real Sense kamera technológia vesz részt az együttműködésben, ami nem kifejezetten új találmány, hiszen már több termék is megjelent ezzel a megoldással. A Real Sense lényege, hogy a benne található kamera, illetve az azt vezérlő szoftver képes a világot annak mélységével együtt érzékelni, és az így létrejövő 3 dimenziós kép rengeteg lehetőséget tartogat a fejlesztőknek és a felhasználóknak egyaránt.

A Google tavaly év elején adott először hírt a Project Tango nevű kezdeményezéséről, ami elsőre egészen hasonló a Real Sense-hez. A Tango veleje szintén a 3D-s érzékelés, viszont az eddig megszületett kísérleti eszközök dupla kamerával, illetve a mellett dolgozó szoftverrel együtt képesek arra, hogy valós időben, 3 dimenziós térképet készítsen az azokat körülvevő világról. A Google projektje mobillal indult, majd rövid időn belül elkészültek az első Project Tango táblagépek, amelyekből már megvásárolható, fejlesztői példányok is léteznek.

Az a bizonyos hátlap kamerákkal és szenzorokkal (Kép: Techradar)

E két technológia az IDF-en egy prototípus eszközben találkozott, amellyel az Intel azt kívánta demonstrálni, hogy milyen lehetőségek rejlenek a két projekt házasításában. Ez jelenleg egy 6 colos, QHD kijelzővel ellátott, masszív felépítésű és 165 gramm nehéz mobileszköz képében létezik, aminek a hátlapját alaposan telepakolták különböző kamerákkal. Itt található a Real Sense objektív, amit egyéb kamerák, infravörös és mozgásérzékelők egészítenek ki.

Nincs messze a 3D Kánaán

Ennek eredményeként a mobil a külvilág kamerázása közben valós időben képes 3D-s objektumokat létrehozni, illetve feltérképezni és tárolni azt, amit át. Az Intel a helyszínen elsősorban játékokkal mutatta be, hogy mire képes ez a hibrid. A lehetőségek pedig szinte korlátlanok, mivel egy mozgásérzékelővel, a mélységet is „látó” kamerákkal ellátott eszköz új utakat nyithat a 3D objektumokat, vagy a virtuális valóság elemeit használó, Minecraft, vagy egyéb, FPS típusú játékok fejlődésében.

Arra még jó ideig várnunk kell, hogy ezek a képességek megjelenjenek a készülékekben, a fejlesztők azonban már ez év végén hozzájuthatnak az első példányokhoz. A Real Sense már most megtalálható egyes notebookokban és táblagépekben, a Google belépése pedig valószínűleg meggyorsítja azt a folyamatot, hogy minél előbb elkészülhessenek a 3D-s képalkotásra alkalmas okostelefonok is.

(Nyitókép: Engadget.com)

Piaci hírek

Működőképes-e a magyar MI-stratégia?

Az IVSZ is véleményezte a Nagy Márton és Palkovics László jegyezte stratégiát.
 
Hirdetés

A kifizetett energia
60%-a elvész, de egy audit feltárja, hol folyik el a pénzünk

A Schneider Electric energiahatékonysági szolgáltatása átfogó megoldást kínál, amely támogatja a cégek energiahatékonyság-növelési programjaik megvalósításában, az iparágban vezető megoldások, szolgáltatások és szakértők segítségével.

A vállalati IT-rendszerek egyik legnagyobb kihívása ma már nem a hardver beszerzése vagy a szoftverek integrációja, hanem az üzemeltetés. A modern storage-megoldások válasza erre az automatizáció és a menedzsment egyszerűsítése.

a melléklet támogatója az EURO ONE

Hirdetés

Hatékony adattárolás, biztonságosabb működés: HPE storage az EURO ONE szakértelmével

Az adatmennyiség rohamos növekedése, a kritikus üzleti alkalmazások rendelkezésre állási követelményei és a kiberbiztonsági fenyegetések mind olyan tényezők, amelyek túlmutatnak a hagyományos storage-megoldások képességein.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.