A speciális kialakítású tablet csak fejlesztők számára lesz elérhető, viszont több ezer készül belőle.

Igaznak bizonyultak azok az értesülések, melyek szerint a négy hónappal ezelőtt bejelentett Project Tango táblagépekkel kiadásával folytatódik. A Google ATAP (Advanced Technology and Projects Group) csoportjának kísérlete arra irányul, hogy speciális, a világot 3 dimenzióban modellezni képes eszközöket adjon a fejlesztők kezébe, akik ezt a tudást kihasználva új, izgalmas alkalmazásokat, megoldásokat dolgozzanak ki.

1024 dolláros táblagép

A folyamat mobilokkal kezdődött és míg azokból mindössze 200 darab készült, addig a táblagépeket sokkal nagyobb mennyiségben fogják eljuttatni a fejlesztőknek. A Google által kiadott bemutató videóból kiderül, hogy a 7 colos panellel rendelkező készülék gyártásához az Nvidia technológiáját hívták segítségül. A tablet egy Tegra K1 processzorral, 4 GB memóriával, illetve 128 gigabájt tárhellyel fog megküzdeni a 3D modellezés erőforrás igényes feladatával.

E folyamat lényegi eleme a képalkotás, amihez a hátlapon rögtön három szenzor, illetve objektív sorakozik. Az első egy hagyományos, 4 megapixeles érzékelő, amit középen egy mozgásérzékelő kamera, majd egy mélységérzékelő szenzor követ. A többi jellemző már egy hétköznapi készüléknél is megtalálható, mivel a Project Tango táblagépét WiFi-vel, 4G antennával, és alacsony fogyasztású Bloetooth modullal látták el.

Csak az jöjjön, aki komolyan gondolja

A kezdeményezés weboldalán a Google felhívja a figyelmet arra tényre, hogy ez egy fejlesztői készletnek minősül, csak korlátozott számban lesz elérhető, és azoknak szánják, akik részt szeretnének venni a világ 3 dimenziós feltérképezésében. A vállalat arra is ígéretet tesz, hogy aki lát fantáziát az elképzelésben, annak frissítésekkel, és új API-k kiadásával fogják segíteni a munkáját.

Ugyanezen az oldalon nyílik lehetőség a szett megrendelésére, amit az év folyamán fog a Google árusítani 1024 dollárért. Egyelőre csak arra van lehetőség, hogy értesítést kérjünk arról, hogy a táblagép elkészült, de valószínűleg a későbbiekben (Google Glass módra) szükség lesz annak bemutatására is, hogy milyen célra szeretnék a fejlesztők felhasználni. 

Mobilitás

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.