Igaznak bizonyultak azok az értesülések, melyek szerint a négy hónappal ezelőtt bejelentett Project Tango táblagépekkel kiadásával folytatódik. A Google ATAP (Advanced Technology and Projects Group) csoportjának kísérlete arra irányul, hogy speciális, a világot 3 dimenzióban modellezni képes eszközöket adjon a fejlesztők kezébe, akik ezt a tudást kihasználva új, izgalmas alkalmazásokat, megoldásokat dolgozzanak ki.
1024 dolláros táblagép
A folyamat mobilokkal kezdődött és míg azokból mindössze 200 darab készült, addig a táblagépeket sokkal nagyobb mennyiségben fogják eljuttatni a fejlesztőknek. A Google által kiadott bemutató videóból kiderül, hogy a 7 colos panellel rendelkező készülék gyártásához az Nvidia technológiáját hívták segítségül. A tablet egy Tegra K1 processzorral, 4 GB memóriával, illetve 128 gigabájt tárhellyel fog megküzdeni a 3D modellezés erőforrás igényes feladatával.
E folyamat lényegi eleme a képalkotás, amihez a hátlapon rögtön három szenzor, illetve objektív sorakozik. Az első egy hagyományos, 4 megapixeles érzékelő, amit középen egy mozgásérzékelő kamera, majd egy mélységérzékelő szenzor követ. A többi jellemző már egy hétköznapi készüléknél is megtalálható, mivel a Project Tango táblagépét WiFi-vel, 4G antennával, és alacsony fogyasztású Bloetooth modullal látták el.
Csak az jöjjön, aki komolyan gondolja
A kezdeményezés weboldalán a Google felhívja a figyelmet arra tényre, hogy ez egy fejlesztői készletnek minősül, csak korlátozott számban lesz elérhető, és azoknak szánják, akik részt szeretnének venni a világ 3 dimenziós feltérképezésében. A vállalat arra is ígéretet tesz, hogy aki lát fantáziát az elképzelésben, annak frissítésekkel, és új API-k kiadásával fogják segíteni a munkáját.
Ugyanezen az oldalon nyílik lehetőség a szett megrendelésére, amit az év folyamán fog a Google árusítani 1024 dollárért. Egyelőre csak arra van lehetőség, hogy értesítést kérjünk arról, hogy a táblagép elkészült, de valószínűleg a későbbiekben (Google Glass módra) szükség lesz annak bemutatására is, hogy milyen célra szeretnék a fejlesztők felhasználni.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak