A Commsignia okosváros-rendszerekehez is kapcsolódó járműkommunikációs technológiákat fejleszt. A pénzből másfélszeresére bővíti fejlesztési kapacitását.

Jelentős első körös befektetésen van túl a magyar alapítású Commsignia. A 11 millió dolláros befektetést hat kockázati társaság adta össze. A Karma Ventures és a Samsung Catalyst Fund vezetésével összehozott körbe a Partech, az Inventure, a Credo Ventures, valamint egy a cégbe már korábban is befektető magyar társaság, a Day One Capital szállt be.

Mint a cég közleménye írja, a mintegy 3,2 milliárd forintnak megfelelő összeg ún. smart moneyt is tartalmaz. Ez azt jelenti, hogy a cég nem csak a pénzt, hanem kapcsolatrendszert és üzleti, fejlesztési tanácsokat is kap a befektetőktől. A pénzt elsősorban a fejlesztési kapacitás bővítésére fordítják. Több mint száz új munkahelyet hoznak létre, zömében Budapesten. Emellett a tervek szerint bővítik amerikai és ázsiai jelenlétüket is.

Eddig főleg magyar és európai tőkéből épültek

A cég eddig két vetőmag befektetésen van túl. Először, 2014-ben Oszkó Péter társasága, OXO Labs, a PGB FMC és az európai szinten mozgó, de szintén magyarok vezette Traction Tribe látott fantáziát a járműkommunikációs, ún. V2X (Vehicle-to-Everything) technológiákkal foglalkozó cégben, majd 2016-ban – még szintén seed befektetéssel – a PortFolion, a Day One Capital és a Közép-Kelet-Európára fókuszáló prágai központú Credo Ventures szállt be tőkével.

A Commsigniát 2012-ben alapította három magyar autóipari szakértő, Kovács József, aki jelenleg a cég vezetője, Virág László, aki a cég technológiai vezetője, valamint Takács András, aki a termékfejlesztést irányítja. Mindhárman diplomát szereztek a BME-n (mérnökinformatikus), és a győri Széchenyi István Egyetemen (járműipari) is. Abban is közös az életútjuk, hogy a cégalapítás időszakában az MTA SZKATI-ban dolgoztak kutatóként.

Olyan kommunikációs megoldásokat fejlesztenek, amelyek az autók egymás közötti és a környező infrastruktúrával történő kommunikációját teszik lehetővé. Így a járművek nem csak a szenzorok információira, hanem a teljes városi közlekedési ökoszisztémára támaszkodva tudnak sokkal hatékonyabban és biztonságosabban közlekedni.

Bár Budapesten alapították, ma már a Commsignia amerikai vállalat, a budapesti leányvállalat pedig ennek a cégnek a száz százalékos tulajdonában áll. A modell hasonló, mint korábban a LogMeIn, a Ustream vagy a Prezi esetében: bár a céget Amerikába vitték, a fejlesztés továbbra is Budapesten folyik, de a döntések is itt születnek.

Minden fontos helyen jelen vannak

A Commsignia mára a járműkommunikációs (V2X) piac globálisan is fontos szereplőjévé vált. Jelenleg 50 fővel dolgoznak saját hardver- és technológia-független kommunikációs platformjukon. A járműipar mellett okosváros projektekhez is fejlesztenek megoldásokat. Partnereik között van számos autógyártó, illetve részt vettek több amerikai és európai okosváros projektben is.

A jelentős kutatás-fejlesztési tevékenységet végző cég a V2X megoldások szabványosítási folyamatainak aktív résztvevője.

Piaci hírek

Lángokban áll Donald Trump közösségimédia-üzlete

Ő maga így sem feltétlenül jár majd rosszul, de a Trump Media mémrészvények lelkes befektetői nagyon könnyen ráfaraghatnak.
 
Másfél-két évtizede jósolják a papírmentes iroda eljövetelét. Bár a papírdokumentumok gyártásának volumene valóban csökkent, Paperless Land partjait még távcsővel sem látjuk.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.