A WayteQ 7 colos táblagépe elsősorban a kijelző minőségében és felbontásában emelkedik ki a mezőnyből.

A 7 colos, olcsó, androidos táblagépek országa vagyunk, ahogy az kiderült az utóbbi időben publikált felmérési adatokból, és azt erősítik meg a velünk kapcsolatban álló kereskedők is. A tendencia érthető, hiszen a piacot elárasztották a 20 ezer forintot alulról súroló, egzotikus elnevezésű, de gyakran kifogásolható minőségű készülékek. A WayteQ tabletjei közül mindig is a nívósabb darabokat dobta be a versenybe, így van ez írásunk tárgyával, az xTAB-70dci-vel is.

Külalak közepes  Az Asus által gyártott Nexus 7 megmutatta, hogy nem kell feltétlenül alumíniummal és egyéb különleges fém összetevőkkel operálni ahhoz, hogy minőségi házat építsenek egy táblagép köré. A WayteQ ezt a vonalat követi, és az esztétikával nincs is különösebb probléma. A széleken szépen, elegánsan vékonyodnak a vonalak, a tablet kellemesen vékony, könnyű kézben tartani. A hátlap egy nagyon vékony, finoman recézett műanyaglapból készült, amit házilag nem lehet eltávolítani, de miért is tennénk ilyet. Ami előnyként jelentkezik a külalakban, azt megsínyli az általános minőségérzet: összességében a készülék nagyon vékony, törékeny hatást kelt, könnyű megtekerni, noha mi is csak óvatosan próbálgattuk ezt a „funkciót”. Ha egy kicsit jobban kézre fogjuk, akkor a készülékház recseg-ropog, itt könnyedén tetten érhető, hogy miben kevesebb ez a gép egy Nexus 7-nél.

 

 
Kézbe illő méret, szemnek kellemes formák (a kép nagyítható)


A csatlakozók egy oldalon sorakoznak: az egyik rövidebbik oldalon helyezkedik el egymás mellett az egyedi töltőcsatlakozó, amire biztosan megvan a műszaki, mérnöki magyarázat, de mi sokkal jobban szeretnénk, ha a hálózati töltéshez nem kellene egy újabb, nem microUSB alapú megoldást bevetni. Már csak azért is, mert van ilyen csatlakozó is, ami a PC-re, notebookra dugva tölti a táblagépet. Mivel nem matathatunk a hátlap alatt, a microSD-kártyát is itt helyezhetjük el az xTAB-70dci-ben, ide került a megszokott 3,5 mm-es jack, a sort pedig a szerencsétlenül kicsi, és rendkívül rossz nyomásponttal bíró bekapcsológomb zárja.

Ugyanígy a hangerőállításra szolgáló gomb is túl vékony, ami alatt a rejtélyes, de biztosan jól használható (nekünk nem kellett igénybe vennünk) reset nyílás található meg. A hátlapon nincs kamera, előlapi objektív azonban van (VGA felbontású), ami mellett egy mikrofon is található – a külső hangszóró a hátlapon, egy rács mögött fedezhető fel.

 

 
A bekapcsoló gomb nehézkesen kezelhető (a kép nagyatható)


Hardver, szoftver jó  A WayteQ jól egyensúlyoz az elfogadható ár és az ehhez párosuló, átlagosnál jobbnak mondható teljesítmény között, ami azt jelenti, hogy aki megveszi, nem fogja kidobott pénznek érezni azt a 34 ezer forint körüli összeget. (Ami sok, 20, akár 30 ezer forintos tabletről sajnos elmondható.) Egy kétmagos, magonként 1,5 GHz-en működő processzor (Cortex-A9) gondoskodik az inkább többé, mint kevésbé akadásmentes működésről, amit 1 GB RAM segít, de kapunk egy grafikus gyorsítót is, ami összességében kellemes sebességet nyújt az alkalmazások, illetve a kezelőfelület futtatásakor.

A scrollozás, a böngészés folyamatos, nem kell hosszú másodpercekig várni, hogy egy-egy oldalt megmozdítsunk, görgessünk és a beágyazott videók lejátszásával sem akadt különösebb probléma. Ha erősebben meghajtottuk a gépet, akkor sajnos erős melegedés volt érezhető a tablet felső, hátsó részén, ami egy idő után átment forróba.
 



A méretekkel nincs gond (a kép nagyítható)


A belső memória papíron 8 gigabájtos, de mi ebből csak valamivel több mint 5 GB-ot használhatunk fel. Akinek ez nem elég, az akár egy 32 gigás microSD-vel orvosolhatja a problémát. A Wi-Fi modulon kívül semmi egyéb kommunikációs lehetőséget, vezeték nélküli megoldást nem kapunk a géppel, így a Bluetooth, a GPS, és az NFC is hiányzik, ahogyan SIM-kártyát sem tehetünk bele. Mégis van lehetőség, hogy mobilnetes kapcsolattal lássuk el, mivel az USB port támogatja a 3G modemek külső csatlakoztatását. Aki multimédiázni szeretne vele, annak bátran ajánljuk a full HD filmek megtekintését, kihagyott ziccernek érezzük azonban, hogy lemaradt róla egy mini HDMI kimenet, mert akkor lehetőség lett volna egy televízió képernyőjén megtenni mindezt.

De minek is a TV, amikor itt az xTAB-70dci ékessége, a 7 colos, 1280×800 képpont felbontású, IPS-LCD kijelző, ami nem megszokott ebben a kategóriában. A panelt már-már bántóan nagy fényerő, kiváló részletesség, élénk színek jellemzik, mindössze annyi a hátránya a nagy jónak, hogy a magas felbontás miatt egyes alkalmazásokban a szöveg és a karakterek nehezen olvashatók. Persze ez legyen a legnagyobb gondunk...



 

A recés hátlap nem gyűjti az ujjlenyomatokat (a kép nagyítható)


A táblagépet még az Andoid Ice Cream Sandwich verziójával kaptuk, de míg nálunk volt, sikerült frissíteni 4.2.2-re, ami azt jelenti, hogy még finomabb, még gyorsabb lett a működés, hála a Google fejlesztőinek és a Jelly Beannek. Míg az ICS tartalmazott néhány egyedi widgetet, addig ez a kiadás minden extra tartalmat nélkülöz, a gyártó nem nyúlt hozzá a felülethez és a Google alapszolgáltatásait (Gmail, YouTube, Google+, Gtalk stb.) kapjuk. Egyedül a WayteQ Táblamagazin jelent extrát, aminek a segítségével különböző tematikájú magazinokat (Pesti Est, Mandiner, kerületi lapok) és akciós katalógusokat olvasgathatunk.

 

 
Egyszerű, extrák nélküli Android (a kép nagyítható)


Ár/érték arány kiváló  Az ár összehasonlító oldalakat böngészve az derül ki, hogy az xTAB-70dci 34 ezer forintért már megvásárolható, ami a hazai viszonyokat ismerve jó ajánlatnak számít. Kifejezetten jónak. A WayteQ-nél egyszerű volt a recept: rágyúrtak arra az összetevőre, ami máshol általában gyenge (kijelző), éppen annyi kraftot pakoltak bele, amivel az ember már boldog, nem frusztrálódik az állandó belassulásoktól, és elviseli, ha időnként mégis meg–megdöccenek a folyamatok.




 
Egy átlagos mobilhoz (BlackBerry Z10) hasonlítva (a kép nagyítható)


A készülékház minőségét elnéztük a gépnek, mert nincsenek kirívó hibái, hiszen, ha a kategória legjobbjait nézzük (Nexus 7, iPad mini), akkor egyértelmű, hogy azokért bőven kétszer annyit kell kifizetni. Persze jóval több tudás, funkció, még nagyobb felbontású kijelző, 3G és ezekhez hasonló extrák járnak a magasabb árhoz.

Egy biztos: a WayteQ xTAB-70dci nagy biztonsággal kiszolgálja azt, aki androidos környezetben szeretne információhoz jutni, szórakozni, játszani, és szeretné, ha a vásárlás után maradna egy kis költőpénze.
 

WayteQ xTAB-100s teszt: zsebbarát tábla
Transformer a nyolcadikon: Asus VivoTab teszt 
Stílusos penge: Sony Xperia Tablet S teszt

Konzumer tech

Több forgalmat bonyolítanak az amerikai postát utánzó kamuoldalak, mint az eredeti

Biztonsági kutatók szerint az adathalászatra kihegyezett oldalak általában is hatalmas látogatottságot generálnak, de a tavalyi ünnepi szezonban még az USA nemzeti postájának valódi forgalmát is sikerült meghaladni.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.