A Jászfényszarun működő gyára bővítését tervezi a Samsung. Európa legnagyobb tévégyárát negyedszázada zöldmezős beruházásként hozták létre.
Mintegy kétszáz új munkahelyet is jelent a Samsung jászfényszarui gyárban tervezett bővítés – tudtuk meg a tervezett beruházás egyes részleteit Facskó Istvántól, a Samsung Electronics Magyar Zrt. elnökétől. A dél-koreai cég magyar leányvállalatának az első embere elmondta, hogy az újabb szerelősorral maga a profil nem bővül, nálunk továbbra is tévéket és monitorokat szerelnek össze.

A Samsung is szerződik a kormánnyal Ez a beruházás szerepel majd jövőbeni ígéretként a kormánnyal kötendő stratégiai megállapodásban is, amit egyébként a mai eseményen Solymár Károly Balázs, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős helyettes államtitkára jelentett be konkrét határidő nélkül.



A Samsung már a többedik a sorban a Magyarországon működő elektronikai multik közül, amelyekkel a kormány stratégiai megállapodást köt. Az ígért termelő jellegű beruházás kapcsán a helyettes államtitkár megjegyezte, többen észrevételezték már, hogy a kormány miért üdvözli az összeszerelési típusú befektetéseket, és miért nem csak a kutatás-fejlesztés jellegűeket. Szerinte szükség van mindkettőre. Sok munkahely kell a diplomával nem rendelkezőknek is – tette hozzá.
 
Kell, de késői az átállás A rendezvény másik apropója a digitális átállás első ütemének lezárulása volt. Ennek kapcsán kérdeztük Facskó Istvánt arról, mi a hozadéka a Samsung számára a digitális átállásnak? Az elnök úgy vélte, hogy a vártnál kevesebb. Magyarország eléggé későn szánta rá magát az analóg rendszer lekapcsolására. A háztartások jelentős része viszont nem várt, már korábban lecserélte hagyományos tévéjét korszerűbbre. Így konkrétan az átállás a hazai tévéeladásokban az egyébként itthon is piacvezető Samsungnak alig néhány százalékos többletforgalmat jelentett az idei év eddig eltelt időszakában. Néhány hete hasonlóan nyilatkozott Sebestyén Péter, a Samsung Magyarország alelnöke is.
 
Sebestyén szerint ugyanis Magyarország a sereghajtók között van a digitális átállásban – legalábbis ami a tévécserével együtt végrehajtott átállást illeti. Magyarországon az utóbbi időben évente legfeljebb 300 ezer új, korszerű készülék talál gazdára, míg a nagyjából hasonló méretű Csehországban ennél jóval több, évi 500-600 ezer is.

Hosszabb távú tervek Jászfényszarun A jövőre már negyedszázados történelmét író jászfényszarui üzem elnöke, Lee Kyu Jin emlékeztetett rá, hogy a Samsung a jászsági gyárába eddig 450 millió dollárnak megfelelő összeget fektetett be. Az egységben dolgozó közel 3 ezer fő évente 15 millió LED tévét és monitort állít elő. Az itt dolgozók számos olyan technológiai és termelési újítást vezettek be, melyet azóta a Samsung más üzemeiben is alkalmaznak. 

A gyárban, ahol mintegy 250-féle modell készül, ún. just-in-time rendszerű termelés folyik, vagyis nem raktárra, hanem konkrét megrendelések alapján dolgoznak. A dél-koreai anyavállalat ebből az üzemből látja el egész Európát, a jászfényszarui gyár egyben Európa legnagyobb tévéösszeszerelő bázisa. "Mindent megteszünk azért, hogy a Samsung és azon belül a jászfényszarui gyár a következő 25 évben is vezető szereplője legyen ennek a területnek" – ígérte Lee Kyu Jin.

Ma 12:30-tól tizennégy megyében nincs analóg tévéadás
Az okostévék lesznek a lakás diktátorai

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.