Szeptember 10-ével közös megegyezéssel távozott Mátrai Gábor hírközlési elnökhelyettes a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságtól (NMHH). A feladat ellátására még Szalai Annamária kérte fel a szakembert 2010 augusztusában. Feladatai közé tartozott az országos digitális átállás megszervezése, az állami frekvenciavagyon hasznosításának új alapokra helyezése, de a pár napja, a három mobilszolgáltató frekvenciahasználatát átfogóan rendező szerződés tető alá hozásában is jelentős szerepe volt: a megállapodást is ő jelentette be a szolgáltatók képviselőivel.
Mint az Mátrainak az NMHH honlapján közzétett közleményéből kiderül, az előző elnök embereként került az újjászervezett hatósághoz. "A felkérésnek örömmel mondtam igent, különös tekintettel arra, hogy Szalai Annamáriával már a hatóság megalakulása előtt is kiváló szakmai és emberi kapcsolatban voltunk" – írta erről közleményében a távozó elnökhelyettes, aki akkor a UPC kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatói posztját adta fel az új pozícióért.
Távozását Szalai Annamária halálával indokolta. Mint írta, már akkor eldöntötte, távozik a hatóságtól. Ugyanakkor felelős vezetőként meg kívánta várni az új elnök kinevezését, hogy a feladatkörét megfelelően át tudja adni az új vezetésnek. "Az NMHH új elnökének hivatalba lépését követő hetekben tájékoztattam Elnök asszonyt a legfontosabb ügyekről, egyszersmind felajánlottam lemondásomat is, ezzel is lehetőséget teremtve arra, hogy az új elnök a hatósági munkát döntően befolyásoló vezetői pozíciókban ugyanolyan szakmai és bizalmi döntéseket hozhasson, amelyeket a hatóság alapító elnöke is meghozhatott" – fogalmazott Mátrai, aki pályafutását továbbra is a hazai hírközlési szektorban tervezi folytatni.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak