Június elsejei hatállyal Budafoki Róbertet nevezték ki a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettesévé. Budafoki a nevéhez köthető CE On-Demand vezérigazgatói székét hagyta ott, amelynek élére a mindössze pár hete operatív igazgatónak kinevezett William Szentágotay kerül.
A Magyar Telekom szerdán bejelentette, hogy Budafoki Róbert személyében megtalálták a vállalati szolgáltatások üzletág (T-Systems) új vezetőjét. Az üzletág alá tartozik a KFKI, az IQSYS, a Dataplex, a Pro-M és az ISH Hungary is. A szolgáltató vállalati divíziójának éléről tavaly novemberben távozott váratlan hirtelenséggel Papp István, aki több mint három évig töltötte be a posztot.

Ezt követően a napi teendőket ideiglenesen Rékasi Tibor, a szintén a cégcsoporthoz tartozó IQSYS ügyvezető igazgatója látta el. A kinevezéssel a T-Systems új vezetője a Magyar Telekom ügyvezető bizottságának tagjává is válik.

Új kihívások Budafoki Róbert átigazolása gyors változásokat indukált az alapítóként többek között általa létrehozott Central Europe On-Demand (CE On-Demand) menedzsmentjében is. A komplett szoftverszolgáltatási rendszereket telefonoperátokon keresztül kínáló vállalatnál eddig vezérigazgatóként tevékenykedő szakembert az a William Szentágotay váltja, aki alig néhány hete került a CE On-Demandhoz operatív igazgatói munkakörben. A CE On-Demand másik alapítója, Kovács Viktor továbbra is a cég kereskedelmi igazgatója marad.

A váltás abból a szempontból érdekes, hiszen a CE On-Demand szolgáltatásaival - amelyet nem saját neve alatt, hanem olyan távközlési cégeken keresztül, mint például az Invitel és a GTS - itthon gyakorlatilag egyedüliként éppen a Magyar Telekom Virtualoso megoldása konkurált. Ez utóbbi azonban január óta a T-Systemstől átkerült a lakossági ügyfeleket kezelő üzletághoz, tehát nem Budafoki irányítása alá fog tartozni.

Vissza a gyökerekhez A 44 éves Budafoki Róbert a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett villamosmérnöki diplomát. Pályáját 1991-ben a KFKI-nál kezdte számítógépes rendszermérnökként, 1992-től az Olivettinél dolgozott mint rendszermérnök, majd termék- és ügyfélmenedzser. 1995-ben alapítóként csatlakozott a Cisco Systems Magyarország Kft.-hez, ahol 1997-től ügyvezető igazgató, 2006-tól pedig a közép-kelet-európai régióért felelős partnerkapcsolati és marketing igazgató volt.

2008-tól alapító vezérigazgatóként irányította a szoftver- és cloud computing szolgáltatásokat kínáló Central Europe On-Demand Zrt. tevékenységét, amely a közép- és délkelet-európai régió tizenegy országában szolgálja ki üzleti ügyfeleit.

410 milliónyi kockázati tőkéhez jutott a CE On-Demand
Magyarok a felhő-üzletben: lesz-e pénzeső?
A Central Europe On-Demand a Microsoft legjobb hazai partnere

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.