Közép-Európa ötven leggyorsabban fejlődő technológiai vállalata közé az idén nyolc magyar cég jutott be. Közülük viszont csak egy, a szoftverfejlesztéssel foglalkozó Capture Informatikai és Tanácsadó Zrt. tudott a tízes élbolyba bekerülni.
Már másodszor került a Deloitte Technology Fast 50 2012-es közép-európai ranglistájának az élére a román internetes repülőjegy-értékesítő Vola.ro , amely az utóbbi öt év alatt összesen 17323 százalékos árbevétel-növekedést ért el. Hasonlóan dinamikusan fejlődik az internetes sportközvetítésekkel foglalkozó cseh LiveSport s.r.o, amely az elmúlt öt évben 2441 százalékos ütemben növekedett, ezzel szintén második alkalommal bizonyult a második leggyorsabban növekedő cégnek. Hasonló figyelhető meg a lengyel i3D S.A. szoftvercégnél, amely öt évre vetített 2254 százalékos növekedési ütemével idén a Fast 50 lista harmadik helyére tornázta föl magát.

Az újoncok (Rising Stars) kategóriáját az idén a lengyel szoftvergyártó Netwise S.A. vezeti, amely az utóbbi három év alatt 64 százalékos bevétel növekedést produkált. Magyarországot az online oktatási megoldásokkal foglalkozó Arboreus Kft. egyedüliként képviseli a kategória tízes listáján.

A Big 5 kategóriában, több mint 25 millió eurós éves bevételével a leggyorsabban növekedő vállalat a cseh parfümwebshop, az Internet Shop s.r.o lett, amely a Fast 50 összesített listájában a hetedik helyet szerezte meg.

Magyar sikerek Az idei ranglistán nyolc ország, Csehország, Észtország, Magyarország, Litvánia, Lengyelország, Románia, Szerbia és Szlovákia cégei szerepelnek, közöttük 23 olyan vállalkozás is, amely elsőként szerepel a helyezettek között. A sikerlistán lengyel cégekből van a legtöbb, szám szerint 27 céggel, ezüstérmes Magyarország 8 céggel, Romániát 6, Csehországot 5 cég képviseli.

Verbó Zoltán, a Deloitte Technology Fast 50 programjának vezetője szerint a magyar tulajdonú technológiai vállalkozások idén is jól szerepeltek a régiós versenyben, ami mindenekelőtt a jó ötleteiknek, és legalább ekkora részben azok üzletileg sikeres megvalósításának köszönhető. Óriási szerepe van a sikerekben a hazai vállalkozások szakértelmének: a rangsort kísérő vállalatvezetői felmérés válaszadói egyetértettek abban, hogy régió-szerte a tehetséges munkatársak megtartása és tudásuk fejlesztése az egyik legnagyobb feladat és kihívás is egyben a technológiai szektorban.

Magyar startup Európa legjobbjai között
LogMeIn: magyar siker az amerikai tőzsdén

A lista leggyorsabban növekvő tíz vállalata közé egyetlen magyar vállalkozás, a szoftverfejlesztéssel foglalkozó Capture Informatikai és Tanácsadó Zrt. tudott bekerülni, de az ötvenes listán Magyarországot képviseli az iData Műszaki Informatikai Mérnöki Iroda Kft., a Kilgray Fordítástechnológiai Kft., a Kishonti Kft., az E-bola Média Kft., a Factory Creative Studio Kft., a Dolphio Consulting Kft. és a BalaBit IT Biztonságtechnikai Kft. is.

Dobozi Péter, a Capture Zrt. igazgatóságának elnöke elmondta: a Capture idén először vesz részt a Fast 50 programban. Start-up vállalkozásként fejlődésünk független mérésében és tevékenységünk objektív értékelésében nagy segítséget jelent a Deloitte teljes piacot felölelő felméréseIparágak tekintetében a szoftver (27 cég) és internetes (7 cég) vállalkozások kerültek az 50-es lista élére. Őket követték a távközlési-hálózatépítő cégek, (17 cég) illetve két másik szektor képviselői. A múlt évhez hasonlóan a tíz leggyorsabban növekvő vállalat közül hat az internetes, négy pedig a szoftvercégek közül került ki.

A Fast 50 rangsorba került vállalatok 2012-ben átlagosan 1026 százalékos arányban növekedtek, ami némi csökkenést mutat a tavalyi 1068 százalékos ütemhez képest.

Összesített kategória



"Rising Stars" kategória



"Big 5" kategória



(Forrás: Deloitte)

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.