Folyó pénzügyi évében 10 százalékos árbevétel növekedéssel számol a Fujitsu hazai leányvállalata, miközben a jó esetben stagnáló magyar piacon 2013-ban is átlag feletti teljesítményt terveznek.
Keresletcsökkenés, a kormányzati költések jelentős visszafogása jellemzi az idei esztendőt, sőt még az uniós forrásokból megvalósítható beruházások is komoly csúszásban vannak – így összegezte a magyar informatikai piacon zajló ezévi folyamatokat Poros Gábor, a Fujitsu Technology Solutions Kft. ügyvezető igazgatója. Hozzátette, a válságra reagálva a hazai leánycég az erőforrásait  egyre nagyobb mértékben a gazdaságosan üzemeltethető vállalati IT-infrastruktúrák és szolgáltatások elterjesztésére összpontosította a hagyományos eszközeladások szinten tartása mellett.

Megjegyezte, a kedvezőtlen makrogazdasági környezet ellenére számos szegmensben legalább kétszámjegyű növekedést tudott felmutatni. Ide sorolta a nagyteljesítményű adattárolókat, amelyek forgalmát 131 százalékkal bővítette, de 20 százalékkal javított IT szolgáltatásaiból származó bevételén is. A partnerstruktúra átalakítása nyomán ugyancsak 20 százalékkal nőtt a kereslet a cég mobil eszközei iránt és az x86-os szerverek piacán is 11 százalékos javulást tudott felmutatni.

Összességében a jövő márciussal záruló pénzügyi évet ennek alapján várhatóan 10 százalékkal nagyobb árbevétellel zárhatja a cég, ami bár egyáltalán nem mondható rossz teljesítménynek, de közelében sincs a legutóbb zárt üzleti év 25 százalékos expanziójától. A Bitport kérdésére a konkrét üzleti mutatókat az anyavállalati előírásokra hivatkozva nem hozta nyilvánosságra. (A Cégbíróságon elérhető éves jelentések a részben hazai partnercégeken keresztül értékesítő nemzetközi vállalatok esetében nem az adott multik teljes magyarországi üzletét mutatják, hanem csak az itteni leányvállalat közvetlen eladásait tükrözik – a szerk.)

Jövő évi kilátások   Poros Gábor kiemelte, a cégnél jövőre is átlag feletti teljesítményt terveznek, de kérdésünkre megjegyezte, összességében nem várnak növekedést a hazai piactól, jó esetben stagnálásra lehet 2013-ban számítani. Reménykednek ugyanakkor abban, hogy a következő évben nagyobb számban indulnak majd be az uniós finanszírozású központi beruházási projektek, mint amilyen a három éve húzódó és a közelmúltban meghirdetett e-levéltár rendszer. Ebben a projektnyertes T-Systems Magyarország egyik alvállalkozója a Fujitsu hazai vállalata lett.

Az ügyvezető igazgató utalt rá, hogy a válság nemcsak negatív hatással van a piacra, ennek nyomán a hazai ügyfelek egyre nyitottabbá válnak az újabb főként költséghatékonyságot ígérő innovatív technológiák, különösen a mobilitás, a virtualizáció és a cloud computing iránt. Hozzátette, több nagyvállalat is lecserélte meglévő, vegyes életkorú, képességű és technológiájú informatikai infrastruktúráját részben vagy teljes egészében a Fujitsu megoldásaira. A leányvállalat idei nagy projektjei közül az Egis Gyógyszergyárnál megvalósított infrastruktúra platformváltást emelték ki. Ennek keretében a vevő az SAP verzióváltási projekttel párhuzamosan a Fujitsu SAP alkalmazási környezetekre optimalizált FlexFrame infrastruktúra megoldására állt át.

Nagyot ugrott a Fujitsu
Kezeket az asztal fölé: Fujitsu Esprimo X913-T teszt

Mutasd a tenyered! A sajtótájékoztatón a Fujitsu új technológiái közül külön megemlékeztek a Palm Secure tenyérvéna-alapú beléptetési rendszerről, amelyet a cég a régióban elsőként Budapesten, a Nemzeti Innovációs Hivatalban telepített. A véna-szenzor alapú azonosítás a szállító szerint a biztonságtechnika legújabb generációját képviseli, mivel ez az egyedi azonosító nem másolható, nem tulajdonítható el.

Az ügyvezető említést tett még a mobil eszközök biztonságát segítő managed mobile szolgáltatásról, amely a szállító elmondása alapján garantálja a cég kommunikációs hálózatába bekapcsolt minden platformon működő dolgozói mobil eszköz biztonságát, az adatok védelmét. Ez igaz arra az esetre is, ha az eszköz elveszne, vagy ellopnák.

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.