Örülnek, hogy élnek ■ Habár számos biztató jele mutatkozik annak, hogy a világ, és ezen belül az IT ipar kezd újra emelkedési pályára állni, ez a válaszok jelentős részében még nem érhető tetten.
A CIO-k harmada egyenesen arról számolt be, hogy stratégiájuk kimerül abban, hogy megpróbálják életben tartani a jelenlegi rendszereket. Ennél majdnem kétszer többen voltak összesen azok a nyilatkozók, akik arról számoltak be, hogy a működésre és fenntartásra kihegyezett stratégia miatt kénytelenek voltak lemondani fejlesztési projektekről.
A bizonytalanság a bűnös ■ A forráshiány hátterében a megkérdezettek fele szerint a bizonytalan gazdasági környezet áll. Majdnem ilyen sűrűn, az esetek mintegy 40 százalékában bukkant fel okként az, miszerint jelenleg túl sok költséget emészt fel a vállalatoknál a napi szintű üzemeltetés. Ez pedig elszívja az erőforrásokat a fejlesztésektől.
Az IT vezetők harmada-fele szerint a kevés vagy rosszul allokálható pénz rontotta cégük versenyképességét, negatív hatással volt a termelékenységre és megakadályozta őket abban, hogy az üzemeltetés költségeit csökkentő beruházásokat vigyenek végig. Több mint minden második CIO úgy látja, sokat tudna erősíteni vállalata üzleti potenciálján, amennyiben nagyobb keret állna rendelkezésére az innovatív ötletek megvalósítására.
Minden CIO-nak maga felé hajlik... ■ Bár a kép nem fest túl szépen az informatikai piac rövid távú kilátásaival kapcsolatban, azt azért a válaszok értékelésénél érdemes szem előtt tartani, hogy egy CIO (és bármilyen más terület vezetője is) alapvetően abban érdekelt, hogy minél több vállalati erőforrást tudjon saját hatáskörébe vonni. Ezzel nemcsak növekszik a mozgástér, de a cégen belüli hierarchiában is erősödik a pozíciója. Ennek megfelelően, szinte nem tekinthető racionális vezetői magatartásnak az, ha valaki szerint a rendelkezésére bocsátott vállalati eszközök és erőforrások elegendőek feladatai ellátására.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak