Szinte minden erőforrás a napi folyamatok kiszolgálására és az infrastruktúra karbantartására megy el. Mindeközben az üzleti folyamatokat előrébb mozdító, közép és hosszú távú növekedést segítő fejlesztésekre alig jut valami – derül ki egy új, közel félezer informatikai vezető véleményét összegző kutatásból.
Hirdetés
 
Az SAP megbízásából készített kutatásba többek között Nyugat-Európa, Oroszország, Katar és Szaúd-Arábia területén dolgozó informatikai vezetőket (CIO) vontak be.

A közel ötszáz szakembertől elsősorban arra keresték a választ, hogy miként alakul vállalatuknál az informatikára fordítható keret, és azt milyen arányban tudják elosztani az egyes részterületek (üzemeltetés, karbantartás, fejlesztés) között.

 

Örülnek, hogy élnek Habár számos biztató jele mutatkozik annak, hogy a világ, és ezen belül az IT ipar kezd újra emelkedési pályára állni, ez a válaszok jelentős részében még nem érhető tetten.

A CIO-k harmada egyenesen arról számolt be, hogy stratégiájuk kimerül abban, hogy megpróbálják életben tartani a jelenlegi rendszereket. Ennél majdnem kétszer többen voltak összesen azok a nyilatkozók, akik arról számoltak be, hogy a működésre és fenntartásra kihegyezett stratégia miatt kénytelenek voltak lemondani fejlesztési projektekről.

A bizonytalanság a bűnös A forráshiány hátterében a megkérdezettek fele szerint a bizonytalan gazdasági környezet áll. Majdnem ilyen sűrűn, az esetek mintegy 40 százalékában bukkant fel okként az, miszerint jelenleg túl sok költséget emészt fel a vállalatoknál a napi szintű üzemeltetés. Ez pedig elszívja az erőforrásokat a fejlesztésektől.

Az IT vezetők harmada-fele szerint a kevés vagy rosszul allokálható pénz rontotta cégük versenyképességét, negatív hatással volt a termelékenységre és megakadályozta őket abban, hogy az üzemeltetés költségeit csökkentő beruházásokat vigyenek végig. Több mint minden második CIO úgy látja, sokat tudna erősíteni vállalata üzleti potenciálján, amennyiben nagyobb keret állna rendelkezésére az innovatív ötletek megvalósítására.

IT outsourcing: szembe megyünk a világgal
Olcsóbb-e az öngyógyító IT?

Minden CIO-nak maga felé hajlik... Bár a kép nem fest túl szépen az informatikai piac rövid távú kilátásaival kapcsolatban, azt azért a válaszok értékelésénél érdemes szem előtt tartani, hogy egy CIO (és bármilyen más terület vezetője is) alapvetően abban érdekelt, hogy minél több vállalati erőforrást tudjon saját hatáskörébe vonni. Ezzel nemcsak növekszik a mozgástér, de a cégen belüli hierarchiában is erősödik a pozíciója. Ennek megfelelően, szinte nem tekinthető racionális vezetői magatartásnak az, ha valaki szerint a rendelkezésére bocsátott vállalati eszközök és erőforrások elegendőek feladatai ellátására.

Techvezérek különversenyévé vált, hogy ki a világ leggazdagabb embere

Most éppen a Facebook-alapító Mark Zuckerbergnek sikerült az Amazon-alapító Jeff Bezost letaszítania a képzeletbeli dobogó második fokáról. Az élen egyelőre stabilan tartja magát a Teslával megtollasodó Elon Musk.
 
A régi támadási vektorok megújulnak, és jön egy sor újabb veszély. Mivel mindenki a felhőbe igyekszik, minden kockázat globális lesz.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.