Mostantól Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége néven folytatja tevékenységét az érdekvédelmi tömörülés, ám a szervezet rövidítése továbbra is IVSZ marad. A változásra azért látták elérkezettnek az időt, mert már jó ideje nem csupán IT szállítók vannak a taglistán, hanem egyre több távközlési és elektronikai szereplő is. A névváltással azt szeretnék egyértelművé tenni, hogy a szervezet összességében mintegy 8000 milliárd forint éves árbevételt produkáló vállalkozások érdekeit képviseli.
50+ ■ Évértékelő beszédében az IVSZ elnöke elmondta, hogy az elmúlt évben több mint ötven vállalkozás csatlakozott a szervezethez. Laufer Tamás kiemelte: fontos, hogy az IVSZ a képviselt iparágak gazdaságban betöltött szerepének megfelelően tudja befolyásolni az iparágakat és a gazdaság egészét érintő kormányzati döntéseket. Kiemelkedő eredményének tartja ezért, hogy az IKT kérdésekkel stratégia szintjén foglalkozik a kormányzat, és hogy az Új Széchenyi Terv pályázataiban az informatika minden jelentős programban jelen van. Az IVSZ elnöke a következő év feladatai közül hangsúlyozta az IVSZ tanácsadói szerepének megerősítését, a szakemberhiány mérséklését és a kockázati tőke bevonásának megerősítését.
A közgyűlésen emellett általános elnökségi tagokat is választottak, ennek eredményeképpen a következő szakemberek kerültek be az IVSZ elnökségébe: Bojta János (TCORGAN), Bozsó Julianna (VirusBuster) és Vinnai Balázs (IND).
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak