A március közepén tartott alakuló ülésen az elektronikai ipar fejlődése nem csak az ágazat cégeinek érdeke. KSH adatok alapján az elmúlt négyéves időszakban az elektronikai ipar közvetlenül 5, közvetett hatásokkal együtt pedig 15 százalékát adta a magyar GDP-nek.
Elektronikával húznák a gazdaságot ■ A Nemzeti Elektronikai Kerekasztal (NEK) életre hívói ezért szeretnék felhívni a figyelmet a hazai elektronikai ipar jelentőségére és lehetőségeinek kiaknázására. Álláspontjuk szerint az iparág szereplői együtt hatékonyabban és hangsúlyosabban képviselhetik a nemzetgazdaság és az iparág közös érdekeit.
Az iparág szakmai szervezeteit, felsőoktatási intézményeket és az akadémiai szférát is tagjai között tudó NEK ennek érdekében konkrét cselekvési javaslatokat fogalmaz meg a kormányzat számára. Ezekben a javaslatokban az elektronikai ipar fejlesztésén keresztül próbálják majd konkrétumokkal segíteni a kormányzati stratégiai célok elérését.
■ Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham)
■ BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara (BME VIK)
■ Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ)
■ Informatikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ)
■ Integrált Mikro/Nanorendszerek Nemzeti Technológiai Platform (IMNTP)
■ Magyar Innovációs Szövetség (MISZ)
■ Magyar Mérnökakadémia (MMA)
■ Magyarországi Elektronikai Társaság (MELT)
■ Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztálya
■ Műszaki és Természettudományos Egyesületek Szövetsége (MTESZ)
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak