Szeptember 15-16-án immár 19. alkalommal tartja meg éves rendezvényét az IVSZ, ahol idén az infokommunikációs iparág technológiai, emberi és piaci oldalát is körüljárják.
Jövő csütörtökön és pénteken ismét megrendezik a hazai infokommunikációs szektor hagyományos találkozóját. Az egerszalóki Saliris Hotelben rendezett konferenciára több mint 300 hazai informatikai és távközlési cég menedzsereit várja a szervező Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ).

A jövő internete A MENTA előadói az informatikai, távközlési és elektronikai vállalkozások működését meghatározó kérdéseket járják körül, a pénteki programot pedig teljes egészében a közigazgatási informatikának szentelik. Ambrus Zsolt, az IVSZ főtitkára kiemelte: az első napi programok három részre oszthatók: a technológiai szekcióban szó lesz többek között az EU által kezdeményezett "Jövő Internet" projektről.

Az MTA-Sztaki vezetésével folyó kutatásba a nagyvállalatok mellett kis- és közepes vállalkozásokat is szeretne bevonni az IVSZ, aminek az lenne a célja, hogy a GSM-technológia elterjedéséhez hasonlóan Európa vezető szerepet vállaljon a "dolgok internetének", azaz az eszközök egymás közötti online kommunikációjának elterjesztésében. Mindennek természetesen biztonsági kockázatai is lesznek, egyebek mellett erről is beszél majd Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő.

Honnan jön a pénz? A második blokkban a hazai informatikai és távközlési piaccal foglalkoznak majd az előadások abból a szempontból, hogy a jelenlegi helyzetben milyen további tőkét tudnak bevonni a vállalatok akár kockázatitőke-befektető segítségével, akár pályázati úton. Emellett egy adótanácsadótól arra is tippeket kaphatnak a menedzserek, hogy milyen kedvezményekkel csökkenthetik a vállalkozásuk által fizetendő adókat.

Az első napot az infokommunikáció emberi erőforrás oldalát vizsgáló előadások zárják, ahol mások mellett Vass Tibor, az E.ON korábbi régiós szolgáltatási vezetője beszél majd napjaink menedzsmenttel kapcsolatos kihívásairól.

Átalakuló közigazgatási IT A MENTA második napján a közigazgatás kerül fókuszba. Közigazgatási és informatikai szakemberek részvételével előadásokon és kerekasztal-beszélgetésen vitatják meg a Magyary Zoltán Programot, amelynek egyik kiemelt eleme a közigazgatás korszerűsítése, ügyfélközpontúvá tétele az e-közigazgatási megoldások kiterjesztésével.

Az eseményen a kormányzati infokommunikáció legfontosabb szereplői is részt vesznek majd, mint Gál András Levente, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) közigazgatási államtitkára, Farkas Krisztina, a KIM közigazgatási stratégiáért felelős helyettes államtitkára, Fekete Gábor, a KIM e-közigazgatásért felelős helyettes államtitkára és Vályi-Nagy Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium kormányzati informatikáért felelős helyettes államtitkára.

A konferencián a szakmai programok mellett Laufer Tamás, az IVSZ elnökeismerteti a szövetség 2011-13-as stratégiáját is. A MENTA előestéjén, szeptember 14-én üzleti vacsorára várják az érdeklődőket. A vendégek itt Kumin Ferenc és Török Gábor politológusok lesznek, akik Süveges Gergő moderálásával értékelik a kormányváltás óta eltelt közel másfél évet. Az üzleti vacsora vendége lesz Kalmár István, a közelmúltban az infokommunikáció kormányzati irányításában nagyobb szerepkörhöz jutott Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnöke is.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.