Magyarország még mindig vonzó célpont a befektetni kívánók számára PwC Magyarország elemzése szerint; az az elektronikai és informatikai cégek továbbra is a legjelentősebb befektetők között vannak.
Magyarország központi elhelyezkedéséből, földrajzi és logisztikai adottságaiból, a helyben rendelkezésre álló szakképzett munkaerejéből, a kedvező szabályozási változásokból, valamint a rendelkezésre álló állami, valamint európai uniós támogatásokból, illetve kedvezményekből adódóan még mindig kedvelt célpont a hosszútávra tervező befektetők szemében az utóbbi idők kedvezőtlen országképe, valamint az IMF és az Európai Unió által megfogalmazott kritikák ellenére is - derült ki a  A PwC és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) közös kiadványából.

Ezt támasztja alá számos megvalósult és folyamatban lévő beruházás, továbbá a HITA által érzékelt befektetői érdeklődés élénkülése is. Jelenleg az elektronikai, informatikai, gyógyszeripari, élelmiszeripari és autóipari cégek bizonyulnak a legjelentősebb iparági befektetőknek.

"2011 év végén 83, míg 2012 év elején már 112 projektet kezeltünk a HITA-ban, ami 24 százalékos növekedést jelent és mutatja a befektetői érdeklődés növekedését hazánk iránt. Amennyiben megvalósulnak ezek a befektetések és fejlesztések, 6,045 milliárd euró befektetést és 28 300 munkahelyet jelentenének Magyarországnak" - összegezte Dobos Erzsébet, a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) elnöke.

Sok szempontot mérlegelnek A nemzetközi befektetők hosszú távra terveznek, a pozitív országimázs mellett a különböző kedvezmények és támogatási rendszerek stabilitása játszik kulcsszerepet döntéseikben - hívja fel a figyelmet a PwC közleményében. Ezen szempontok figyelembe vételével a PwC Magyarország és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) készítette el az Investing Guide Hungary 2012 című összefoglaló kiadványt, melynek célja Magyarország bemutatása és az előnyök, kedvezmények hangsúlyozása az érdeklődő, befektetést tervező cégek számára.

A kiadvány a legaktuálisabb tudnivalókat, földrajzi, logisztikai, munkáltatói, szabályozási, adózási és támogatási információkat foglalja össze, segítséget nyújtva a befektetői döntések meghozatalában. A kiadvány a HITA és a PwC segítségével a világ szinte összes országában elérhetővé válik a potenciális érdeklődők számára.

Milliárdos tőkeinjekciót kaptak hazai IT cégek
Célpontban a biztonság és a hazai CIO-k

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.