Tegnap délután az Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közleményben tudatta, hogy ismét van vezérigazgatója az állami mobilcégnek, az MPVI Mobil Zrt.-nek.
Hirdetés
 
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tegnapi közleményében adta hírül, hogy a mai naptól Kovács Zsolt látja el az MPVI Zrt. vezérigazgatói teendőit. Mint emlékezetes, a tavaly létrehozott állami mobilszolgáltató cég előző vezetése, Kalmár István elnök és Schmidt Pál vezérigazgató, január második hetében távoztak a cég éléről.

A Magyar Posta, az MFB Invest és a Magyar Villamos Művek alkotta MPVI konzorcium 2012 januárjában nyerte el az Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) által a 900 MHz-es sávba kiírt frekvenciablokkot. A pályázatot azonban a versenytársak megtámadták, melynek nyomán az NMHH döntését a bíróság tavaly ősszel hatályon kívül helyezte. Bár a felülvizsgálati kérelmek miatt a Kúria legkorábban februárban hoz végleges döntést a frekvenciapályázatról, a vezetés lemondását sokan úgy értelmezték, hogy a kormány feladta az állami tulajdonú mobilszolgáltató tervét.

Outsider, de vezető Kovács Zsolt személyében azonban gyorsan találtak új vezetőt. A 43 éves közgazdász, aki a Janus Pannonius Tudományegyetem Közgazdaság-tudományi Karának pénzügy szakán szerzett diplomát, eddig a magyar pénzügyi szektorban tevékenykedett: elnök-vezérigazgatóként irányította az ING Befektetési Alapkezelőt, majd pedig az ING Biztosító Zrt.-t, ahonnan a szakember néhány hónapja az MFB-hez távozott elnöki főtanácsadó pozícióba.

Előző munkahelyein jó szakembernek, felkészült és koncepciózus menedzsernek tartották. Bár nem távközlési szakember, nemzetközi menedzsment-tapasztalatira, a szervezetépítés terén szerzett gyakorlatára valószínűleg nagy szükség lesz ahhoz, hogy a jelenlegi bizonytalan helyzetben irányítsa a céget.

Fejetlenség az állami mobilcégnél
Kormányzati ellenszélben a telkók

Vállalná három szabad napért, hogy négy napig intenzívebben dolgozik?

Egy brit techcégnél bejött a dolgozóknak, igaz, némi plusz szervezést igényelt. Mások inkább azt szeretnék, hogy heti 60 óra legyen a keret.
 
A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.