Számos Magyarországon bejegyzett beszállító is nehéz helyzetbe került a betegeskedő mobilpiaci óriás miatt. Többek között leépítésekre, a juttatások csökkentésére, sőt felszámolásra is sor került.

A kínai Huawei pécsi üzeme az eddigi három műszak helyett csak egyben folytatja a termelést, míg a céggel üzleti kapcsolatban álló Elcoteqnél szeptembertől csökkentik a béren kívüli juttatásokat – adta hírül az MTI.

Harmadolás A távközlési berendezéseket gyártó kínai vállalat Pécsen jelenleg kilencven embert foglalkoztat, számuk rövidesen mintegy harmincra csökkenhet. A vállalat a hírt sem cáfolni, sem megerősíteni nem kívánta.

A Huawei 2004-ben jelent meg Magyarországon, ahol mára európai ellátó központot hozott létre. Jelenleg Komáromban és Pécsen termeltet, a baranyai megyeszékhelyen a finn Elcoteq gyártóbázisán telekommunikációs hálózati rendszereket készíttet. A cég júniusi sajtótájékoztatóján még azt mondták, hogy a Huawei Pécsről kívánja megoldani nyugat-afrikai partnerei ellátását.

Visszavágnak Az MTI úgy értesült, hogy a Huawei-nek gyártócsarnokot és raktárat is biztosító Elcoteq pécsi üzemének dolgozói szeptembertől nem kapnak étkezési jegyet, valamint az eddig távolsági buszokra járó bérlettámogatást sem fizeti ki a finn érdekeltségű vállalat.

Bár egy évvel ezelőtt a Figyelőnek adott interjúban bizakodóan nyilatkoztak a jövőről, az Elcoteq június végén jelentette be, hogy nem tudja határidőre fizetni hitelállományát, nehéz helyzetét a világgazdasági válsággal, illetve azzal magyarázta, hogy legnagyobb partnere, a maga is súlyos problémákkal küzdő Nokia szerződést bontott vele. Az Elcoteq 1998-ban jelent meg Magyarországon. A vállalat pécsi üzemeiben a gazdasági válság előtt mintegy hétezren dolgoztak, jelenleg mintegy 2800-an.

Átvészeltük a válságot - interjú az Elcoteq alapítójával
Minden szinten mínuszban a Nokia

Van lejjebb Szintén a válság és a Nokia megrendeléseinek elmaradása kényszerítette térdre a komáromi székhelyű Savcor Kft.-t, bár ez a folyamat nem új keletű, hanem többéves lejtmenet következménye. A Napi Gazdaság értesülései szerint a vállalat közel 3 milliárd forintos adósságot halmozott fel és a felszámolása is folyamatban van.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.