Az új kormány tervei szerint az NHH-t összevonnák az ORTT-vel, a szervezet Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság néven működne tovább.
Rozgonyi Krisztina, a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) Tanácsának elnöke a mai napon írásban felajánlotta a lemondását a miniszterelnöknek. A lemondást Orbán Viktor miniszterelnök június 30-i hatállyal elfogadta - tette közzé az NHH.

Az NHH mostani elnökét Pataki Dániel lemondását követően nevezte ki Bajnai Gordon, megbízatása 2013. december 31-ig szólt volna. Rozgonyi Krisztina elnöki kinevezését megelőzően az NHH Tanácsának alelnöki tisztét látta el, korábban pedig a testület tagja volt. Mind alelnöki, mind elnöki kinevezése 2013. december 31-ig szólt. Az NHH elnöke kinevezésekor hangsúlyozta, hogy a hírközlési piac szabályozásáért és felügyeletéért felelős kormányhivatal vezetése során célja a sikeres intézményi működés és a szakmai munka biztosítása.

- Az NHH irányításom alatt éppúgy, mint 2004-es belépésem óta mindvégig megőrizte szakmai függetlenségét, hírnevét és az egyik példamutató intézménye maradt a magyarországi szabályozói szektornak. Elégedetten távozom, és a következő hetekben mindent megteszek annak érdekében, hogy a digitális átállás irányításában, az újgenerációs hálózatok, valamint szolgáltatások piacra lépését és elterjedését célzó szabályozási gyakorlat kialakításában, illetve az NHH által szabályozott területeken az ellenőrzési munkában a lehető legkisebb fennakadás se legyen - mondta Rozgonyi Krisztina.

Megszűnhet a hatóság is | A közlemény szerint Rozgonyi Krisztina utódlásáról később döntenek, ugyanakkor a múlt héten az Országgyűlés elé benyújtott, a média- és a hírközlési szabályozás módosításával kapcsolatos tervezet alapján az NHH-t összevonnák az Országos Rádió és Televízió Testülettel (ORTT) Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság néven.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.