Bármennyire sokszor emlegetik az egyik legfontosabb trendként a BYOD, azaz a vállalatnál használt saját eszközök elterjedését, egy friss kutatás szerint hosszú és rögös út vezet a széles körű bevezetésig.
A Cisco megbízásából készített kutatás során 1500 informatikai vezetőt (CIO) és döntéstámogató menedzsert kérdeztek meg az USA-ban, Kanadában és négy nyugat-európai országban. A 2011 végén lefolytatott felmérés egyik legérdekesebb megállapítása, hogy ugyan tisztában vannak az IT részleg munkatársai az okostelefonok és a táblagépek elkerülhetetlen beszivárgásával a munkahelyekre, mégis közel felük semmilyen körülmények között nem engedné meg a kollégáknak privát eszköz használatát a céges ügyekben.



Keleten a helyzet...  Ez egyébként rezonál az IDC múlt évben közzétett jelentésével. A kutatócég szakértője egy őszi konferencián kitért a magyarországi állapotokra is: egyes szervezetek már itthon is rendelkeznek vállalati mobilitási stratégiával, míg mások (egyelőre) inkább teljesen tiltják az ilyen lehetőségeket – "abból baj nem lehet" alapon.

Németországban
az átlagnál (21%) másfélszer nagyobb arányban kérik a kereskedők, hogy tableten végezhessék munkájukat.
A mobileszközök céges invázióját egyértelműen az okostelefonok vezetik, a munkavállalóktól érkező minden négy beszerzési, használati igényből három mobilhoz köthető, míg egy táblagépet szeretne. Ez utóbbiakat elsősorban magas beosztású menedzserek és a kereskedelmi részleg dolgozói igénylik. Előbbieknél ez vélhetően inkább státuszszimbólumként jönne jól, míg a saleses kollégák valóban olyan munkát végeznek, amely folyamatos mozgást és friss információk elérését követeli meg, miközben jól jön, ha egy-egy prezentációt látványosan lehet előadni az ügyfélnek.

Falnak szaladnak? Ennek ellenére nehéz mindezt a vállalati rendszeren átverni, hiszen még ebből a kifejezetten a fejlett régiókban végzett felmérésből is az derült ki, hogy az informatikai részlegek fele foggal-körömmel próbál keresztbe tenni az új jövevényeknek. Teszik ezt annak ellenére, hogy a tiltást hangoztató válaszadók is tisztában vannak vele, hogy a kollégák ennek ellenére megtalálják a kiskapukat, és nem feltétlenül zavarja őket, hogy ez a vállalati szabályzatba ütközik.

Az IT részlegek ellenállása sokrétű, de természetesen a biztonsági aggályok jelentik a leggyakrabban említett témát. Például a "tabletfertőzöttség" szempontjából legjobban álló egyesült államokbeli válaszadóknál ez négyből háromszor előkerült. A teljes felmérés adataiból az látszik, hogy a megkérdzett vállalatok legalább felénél nagyon alaposan megvizsgálnák, ki és milyen feltételekkel férhetne hozzá a céges alkalmazásokhoz. Ugyanakkor a többség meg van győződve róla, hogy a vállalat igényeire szabott saját applikáció implementálása üzleti haszonnal járna a cégnek.

A válaszokból kiderül, hogy egy táblagéptől a céges informatikusok túlnyomó többsége a gördülékeny emailezést és a dokumentumok megosztásának lehetőségét várja el, de hasznos, ha videokonferencia lebonyolítására, azonnali üzenetküldésre is be lehet vetni. A cég más eszközeivel és adatbázisával történő szinkronizáció szintén olyasmi, amit jó, ha könnyedén meg lehet oldani egy tablettel. Már amennyiben gyártója azt szeretné látni, hogy terméke megjelenjen a vállalatok mindennapi életében is.

Tiltás helyett támogatni kell a privát eszközök céges használatát
Céges telefont kaptál? Az semmi, én bevihetem a sajátom!
A tabletek jövőre a cégekhez is betörnek

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.