Az IVSZ Start IT Up University néven indított kezdeményezése keretében a feltörekvő kis- és középvállalkozásoknak adja át a tagvállalatok üzletfejlesztési tapasztalatait, a hazai és nemzetközi befektetői kapcsolatépítésben elért eredményeit. Az infokommunikációs szektor hagyományosan a gyors értékteremtés és globális fejlődés lehetőségét kínálja a vállalkozók számára, ennek köszönhetően a befektetők is kiemelt aktivitást mutatnak ezen a területen.
- Magyarországon számos szervezet, fórum igyekszik összehozni a start up fázisban lévő vállalkozásokat és a befektetőket. Az IVSZ abban nyújt többet más kezdeményezéseknél, hogy tagvállalataink egyfajta mentorként adják át azt a tudást és tapasztalatot, amit például a vállalatépítés, a nemzetközi kapcsolatok vagy a befektetői kapcsolatrendszerek kiépítése terén elértek – nyilatkozta Laufer Tamás, az IVSZ elnöke az előadássorozat elindulása kapcsán.
Nagyratörő tervek ■ A hat előadásból álló programsorozat indult el április végén, ahova már működő vállalkozások vezetőit, alapítóit várják. Az előadások elsősorban azoknak kínálnak értékes tartalmat, akik a vállalati életciklus korai szakaszában lévő vállalkozást vezetnek, és a közeljövőben jelentős vállalati tranzakcióra – például forrásbevonás, új piacra lépés, összeolvadás vagy vállalatfelvásárlás – készülnek.
Az IVSZ szakértői által tartott előadások többek között a start up vállalkozások számára olyan fontos területeket ölelik fel, mint a hozzáférés a finanszírozási forrásokhoz, a vállalkozások növekedési fázisában fellépő problémák kezelése, vagy a kiszállásra (exitre) történő felkészülés, a részvényesi érték maximalizálása.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak