Július 1-étől Éry Gábort nevezték ki az Ericsson Magyarország vezérigazgatójává. A szakembert egyben a vállalat igazgatóságának elnökévé is választották.
Ez év július 1-től vezetőváltás történt az Ericsson Magyarország élén. Az 1991 óta Ericsson-alkalmazott Éry Gábor vette át az 1700 fős cég irányítását Ali Shah-tól, aki viszont a Közép-európai Üzleti Egység műszaki igazgatójaként folytatja munkáját.

Éry Gábor 1986-ban diplomázott a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Karán, és zizenkét évvel később ugynott szerzett MBA diplomát. 1991. óta dolgozik az Ericssonnál, ahol mérnöki, projektmenedzsment és értékesítési területen is dolgozott itthon és Svédországban egyaránt. Emellett dolgozott a Közel-Keleten, az észak-afrikai országokban és Oroszországban is.

A szakember számára nem lesz ismeretlen a pozíció: korábban 2006 novemberétől 2009 szeptemberéig volt a magyar leányvállalat vezetője. Irányításával az Ericsson Magyarország évi kétszámjegyű növekedést ért el, és 70 százalékos piaci részesedést szerzett a 3G-mobilhálózatok területén, a cég létszáma pedig másfélszeresére nőtt, és ekrte az 1200 főt. Akkor Éry Moszvába, a Sistema csoport üzletágvezetői posztjára távozott.

A mostani vezetőváltással egy időben az Ericsson Magyarország az igazgatósági és felügyelő bizottsági testületeket is megújította. Éry Gábor az igazgatóság, Thomas Jul, az Ericsson Közép-európai Üzleti Egységének vezetője, pedig a felügyelő bizottság elnöki pozícióját tölti be.

Mindent visznek az okosok és a 4G
Az Ericsson megveheti a Microsoft IPTV-jét

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.