Tegnap a Parlamentben adták át a Magyar Innovációs Nagydíjakat. Két kategóriában is informatikai fejlesztő cég kapott elismerést.
Két kategóriában is informatikai fejlesztő cég nyert innovációs díjat a 2012-es. A Magyar Innovációs Nagydíjat több mint húsz éve, 1991-ben hozta létre a Magyar Innovációs Szövetség. A minden évben egyszer kiadott díjjal olyan Magyarországon bejegyzett társaság kaphatja meg, amely a díj odaítélését megelőző évben  nagy jelentős innovációt valósított meg és annak segítségével kiemelkedő hasznot is elért.

A nagydíjat első ízben 1992-ben ítélték oda, akkor a MOL Rt.-t tüntették ki környezetkímélő motorbenzin kifejlesztéséért. Mindmáig az egyetlen, kifejezetten IKT profilú díjazott cég a Kürt volt (akkor még kft.-ként). A Kürti-testvérek vállalkozása akkoriban vált világhírűvé adatmentési megoldásaival.

Az NNG Kft. idei díjazása így hosszú szünet után hívja fel a figyelmet az IKT-szektorban rejlő lehetőségekre, ráadásul idén nem is egyedül- A BalaBit Kft. nyerte el ugyanis a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) Ipari Innovációs Díját, valamint az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. Szervezeti Innovációs Díját is egyik legsikeresebb termékével, a Shell Control Boxszal.



Innovatív navigáció Az NNG által kifejlesztett iGO Automotive az indoklás szerint azért kapta meg az Innovációs Nagydíjat, mert korszerű megoldást kínál az autóipar szereplői számára, hogy ne csak a csúcs-, hanem az alacsony kategóriás járművekbe is minőségi, gyárilag beépített navigációs alkalmazások kerüljenek. Az NNG a világ legnagyobb autóipari beszállítóinak és autógyártóinak szállít kompakt navigációs megoldást, amely egyetlen szoftverből, egyetlen frissítőportálból és annak technológiai megoldásaiból áll, amelyek a partnerek és a járművezetők maradéktalan kiszolgálása érdekében testre szabhatók és helyhez köthetők.

Balogh Péter, a cég vezérigazgatója így fogalmazott egy interjúban: "A Google nekünk jót tett, mert mindenki elvárta az ingyen navit." A cég 2008-ban fordult az autóipar felé. Az irányváltás 2011-re érett be. Az iGO Automotive 118 országot lefedő tartalomportfólióval rendelkezik, a felhasználó partnerek több mint 60 országot képviselnek, a hangutasítások pedig 50 különböző hangon és HMI (ember-gép interfész)-nyelven hangzanak el. A fejlesztések eredményeként a cég 2012-ben 34 százalékos árbevétel-növekedést realizált. Ma már a világ tíz legnagyobb autómárkából hét az NNG iGO Automotive megoldását alkalmazza új multimédiás egysége részeként.



Díjazott biztonság A két díjjal is elismert, a közeljövőben a dinamikusabb növekedése érdekében tökebevonásra készülő BalaBit Kft. Shell Control Boxa (SCB) olyan tevékenység-felügyeleti berendezés, amely a távoli szerverekhez, virtuális asztalokhoz és a hálózati eszközökhöz való hozzáférést ellenőrzi, a rendszerekhez csatlakozó felhasználók munkafolyamatait pedig mozifilmszerűen visszajátszható formában rögzíti. A termék új irányt adott ennek a piaci szegmensnek azzal, hogy mintaadatbázisának és prevenciós funkcionalitásának köszönhetően nem csak az utólagos felderítést, hanem a megelőzést is lehetővé teszi.

Shell Control Boxot használ például Telenor Norge, a Dubai Islamic Bank, a Svenska Handelsbanken, a Raiffeisen csoport is, de a Leibniz szuperszámítógép központban is kiaknázzák előnyeit. A termék sikerét a piac is visszaigazolta. A jelenleg 130 főt foglalkoztató BalaBit árbevétele több mint negyven százalékkal növekedett az elmúlt évben. Az SCB közel hatmillió dolláros bevételt hozott.

Újabb létszámbővítésre készül az NNG
Tőkebevonást tervez tengerentúli terjeszkedéséhez a BalaBit 

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.