Sok vállalat kerül ördögi körbe a látszólag olcsó hálózati beszerzések és az üzemeltetésre feleslegesen elfolyó összegek miatt, ami a megtérülést vizsgáló IT-stratégia hiányára utal. A dolgokat azonban egyenesbe hozhatja a HP FlexNetwork architektúrája.
A cégek itthon is átlagosan az informatikai költések 70 százalékát fordítják a jelenlegi rendszerek fenntartására, így fejlesztésekre csak a maradék 30 százalék áll rendelkezésre. A legtöbb vállalatnál ráadásul hosszú távú fejlesztési tervek sincsenek, és amilyen forrásokat az IT-vezetők egy adott évben kapnak, azt el kell költeniük. Ennek megfelelően a beszerzéseknél is csak a bekerülési értékre koncentrálnak, ami azonban a használat során felmerülő összes költség (TCO) mindössze 15-20 százalékát teszi ki, és a későbbiekben sokkal többet lesznek kénytelenek fizetni a garanciális feltételek, a támogatási díjak, a frissítések, a túlméretezések, a menedzsmentköltségek vagy az energiafelhasználás kapcsán.

Változnak a feltételek  A kedvezőtlen gazdasági környezet és takarékosság sem feltétlenül szól a legolcsóbb megoldások mellett. Az alacsony árakat gyakran árnyékolják be a rossz eszköz használatából fakadó kellemetlenségek és többletköltségek, amelyek természetesen csak később mutathatók ki. Az a vállalat, amelyik koncepciózusan, stratégiai szemlélettel hoz döntést, mindenképpen a TCO figyelembe vételével teszi meg beruházásait. Ugyanakkor az is alapvetően fontos, hogy az IT-szervezetek a valós szükségletek alapján definiálják igényeiket, amelyeket legtöbbször a tipizált megoldások is tökéletesen kielégítenek.

A jelenlegi technológiai trendek innovációira építve a vállalatok üzleti előnyhöz juthatnak, figyelmen kívül hagyásuk viszont komoly hátrányt eredményez. A HP Magyarország hálózati üzletágának vezetője, Kiss Róbert szerint a vezeték nélküli hálózatokkal szemben ma már ugyanolyan komoly biztonsági és menedzsment-követelmények merülnek fel, mint a hagyományos, kábeles LAN esetében. A virtualizáció sem korlátozódik a szerverekre, hanem ugyanúgy jelen van az adattárolók és a hálózatok területén, a strukturálatlan adattömegek feldolgozása és a videófolyamok pedig olyan sávszélességet és késleltetést feltételeznek, amit az elavult (legacy) rendszerek nem biztosíthatnak.

Olcsóbb, rugalmasabb, jobb  A HP Networking a FlexNetwork név alatt fejlesztette ki saját szériamegoldásait, amelyek a legtöbb eseben hatékony választ adnak a hálózati (adatközpont, kampusz, fiók) szükségletekre. A koncepció meghatározó eleme az IMC (Intelligent Management Center), amely lehetővé teszi, hogy egyedülálló módon, egyetlen kezelőfelületről menedzselhessük hálózati eszközeinket. Ráadásul a nyílt, elterjedt szabványokra épülő FlexNetwork architektúra nem csak a HP termékeit képes kezelni, mivel háromezernél is több, a piacon jelen lévő eszközzel kompatibilis. Ezzel elkerülhető az egyes gyártóktól, beszállítóktól való függőség kialakulása, ami gyakran jellemzi a kompetitív megoldásokat.


Az IMC automatizálja a hálózati eszközök üzemeltetésével kapcsolatos rutinfeladatokat, ez pedig erőforrásokat szabadít fel az informatikai részlegen belül. A HP Networking ezen felül egységes operációs rendszerrel kínálja új fejlesztésű, valóban kis fogyasztású eszközeit, amelyeknek többségére valós élettartam-garanciát vállal. A megoldások hatékonyságát bizonyítja, hogy bevezetésük akár 66 százalékos TCO-csökkenést eredményezhet. Ez értelemszerűen azt is jelenti, hogy a költségek számottevő csökkentésével áttörhető a fent említett, kényszerűségből elfogadott 70-30-as arány.

Felkészült kihívó  Kiss Róbert kérdésünkre elmondta: a HP nem fél a versenytől, mivel portfóliója sokkal frissebb elemeket tartalmaz, mint a versenytársak jó pár éves architektúrái. A FlexNetwork tulajdonosi szemlélettől mentes, szabványokra épülő megoldásai lehetővé teszik, hogy a vállalatok megőrizzék és továbbvigyék meglévő befektetéseiket, miközben a későbbiekben felmerülő kiadások lefaragásával fejlesztésekre fordíthatják az elavult, komplex hálózatok fenntartásába ölt forrásokat. Ahogy a virtualizáció és az alkalmazásokra alapuló, szolgáltatásorientált architektúrák leváltják az adatközpontok szerver-kliens modelljét, a HP azt biztosítja ügyfeleinek, hogy a véget nem érő foltozgatás helyett versenyelőnyt kovácsoljanak az új technológiai trendek innovációiból.

» HP FlexNetwork architektúra

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.