A hányatott sorsú Autonomyra ésa korábban megvett EDS-ből álló teljes szolgáltatási üzletágra is érkezett ajánlat az elmúlt hetekben. A híreszteléseket a HP nem kommentálta, de állítólag határozott nemet mondott.
Zajlik az élet a magát kényelmetlen pozícióba lavírozó amerikai technológiai óriásnál. Lapértesülések szerint az utóbbi időben befektetési szakértők keresték meg a céget azzal, hogy meg nem nevezett, de szintén amerikai IT vállalatok megvásárolnák a HP-től az alig több mint egy éve felvásárolt brit Autonomyt, sőt a teljes szolgáltatási részleget is a kosárba raknák.

Nehéz eset  Mint arról korábban mi is beszámoltunk, a HP tavaly novemberi negyedéves jelentésében 8,8 milliárd dolláros értékcsökkenési leírást könyvelt el, jobbára azért, mert álláspontjuk szerint a 2011-ben több mint 11 milliárdért megvett brit szoftvercég egykori vezetése könyvelési szabálytalanságokon, a helyzet megtévesztő bemutatásán és a hibák elkendőzésén keresztül pumpálta fel a társaság valódi pénzügyi mutatóit az akvizíció előtt. Az ügyben több szálon is vizsgálat indult, de a vádakat teljes mértékben elutasító Mike Lynch, az Autonomy egykori vezetője decemberben még úgy nyilatkozott, hogy egylőre senki nem kereste meg a hatóságok részéről.



Mike Lynch, az Autonomy korábbi vezetője tagadta a vádakat

A fentebb említett felvásárlási ajánlatokról szóló híreszteléseknek az adhatott alapot, hogy a tőzsdefelügyelethez december végén benyújtott HP-beadványában arról is szó esik, miszerint "tovább vizsgálják az olyan eszközök és üzletágak értékesítését, amelyek többé már nem segítik céljainak elérésében". Az anyagban ráadásul kitérnek arra is, hogy "amennyiben az eszközök vagy üzletágak értékesítése mellett döntünk, nehézségeink adódhatnak a megfelelő vásárlók vagy alternatív kivonulási stratégiák határidős felkutatásában, ami stratégiai céljaink megvalósítását is késleltetheti". A beadvány szövege elismeri: az átalakítások hatása nagyobb hatással lehet a vállalat bevételeinek növekedési ütemére, amint azt korábban gondolták.

Eladnának, de mást  Más kérdés, hogy amikor az eladás került szóba, nem feltétlenül a bármennyire is túlárazva megvett Autonomyra, vagy a szintén nem aprópénzért, közel 14 milliárd dollárért 2008-ban felvásárolt, és a szolgáltatási üzletág alapját adó EDS-re gondoltak a piaci elemzők. Sokkal inkább az egyszer már ilyen szempontból hírbe hozott PC-s üzletág vagy éppen a nyomtatóágazat tekinthető olyan résznek, amelytől az üzleti logika szerint érdemes lehetne megvállni. Ugyanakkor ezek a részlegek az egyre romló eredményeik ellenére is piacvezető pozícióban vághatnak neki a 2013-as évnek, így még itt sem feltétlen az eladás az egyetlen lehetőség.

Mindenesetre a HP részéről hivatalosan nem kívánták kommentálni a pletykákat, belső forrásokra hivatkozó amerikai lapok azonban tudni vélik, hogy valóban érkezett több megkeresés a céghez. Különösen hétfő óta szaporodtak meg a hívások, amikor kiderült, hogy a rivális Dellnél magánbefektetőkkel folynak tárgyalások egy esetleges felvásárlásról. A nevük elhallgatását kérő informátoroktól még annyit lehet tudni, hogy az érdeklődő kérőket mind az Autonomy, mind a szolgáltatási üzletág esetében egy határozott nemmel utasította vissza a HP.

Elpasszolná rosszul teljesítő részlegeit a HP
Magánbefetetők vásárolhatják fel a Dellt

Már a rajtnál megmakkant Donald Trump kriptoüzlete

Korábban 300 millió dollárra számítottak a World Liberty Financial (WLFI) tokenek eladásából, első körben 12 millió jött össze belőle.
 
Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.