A kanadai RIM idén nem esélyes a legjobb munkahely címére. A felső vezetők közül hetente lép le valaki; aki marad, arra több ezer fős létszámleépítés várhat.
Nincs könnyű helyzetben Thorsten Heins, aki a kanadai Research in Motion (RIM) vállalatot évtizedekig vezető társ-vezérigazgatóktól idén év elején vette át a stafétát. A BlackBerry telefonokról ismert cég néhány évvel ezelőtt a világ egyik legjobb, legígéretesebb munkahelyének tűnt, ám mára ez drasztikusan megváltozott mind a legfelsőbb vezetés, mind az egyszerű alkalmazottak szintjén.

Az okostelefonok új generációját szállító Apple és a Google Android operációs rendszerét felhasználó többi gyártó nyomása alatt pillanatok alatt roppant össze az észak-amerikai vállalat. A vezetőváltás természetesen önmagában nem volt elégséges ahhoz, hogy a zuhanórepülésből akár csak stagnálást lehessen elérni.

A RIM- és az Apple-részvények relatív változása 2007-től

 (Forrás: Yahoo Finance)

Menj, mielőtt rúgnak!  A legutóbbi, ám Heins számára vezetőként az első negyedéves gyorsjelentés ennek megfelelően az elmúlt időszak gyenge számait is alulmúló eredményeket hozott. Úgy tűnik, az akkor meghirdetett átpozícionálás sem győzött meg mindenkit, hiszen csak az elmúlt két hétben két évtizedes múlttal rendelkező topmenedzser távozott a cégtől.

Keserű tréfa, de lehet, hogy csak napokkal előzték meg a vállalatot abban, hogy nekik mondjanak fel. A kanadai lapok ugyanis a hétvégén arról értesültek, hogy még a héten bejelenthetnek egy minimum kétezer, de akár hatezresre is tehető leépítési programot. A RIM-nél jelenleg világszerte 16,5 ezer munkavállaló van alkalmazásban úgy, hogy tavaly már egy kétezres nagyságrendű "könnyítésen" túlestek.

Ki hisz még a mesékben?  Nem életszerűtlen az egyelőre hivatalosan nem megerősített információ, hiszen az egyre fogyatkozó vezetői gárdának sok pénzt kell megspórolnia az egyre csökkenő bevételek miatt. Mindeközben csak abban lehet reménykedni, hogy a tavasszal bemutatott BlackBerry 10 idejében érkezik, és mint a filmekben a lovasság, az utolsó pillanatban megmenti az ostromlott várként működő RIM-et. Ha gonoszak akarunk lenni, azt kell mondjuk, egyre inkább sci-finek hat az a forgatókönyv, ami képes lehet megmenteni az egykori kanadai óriást.

Így fest majd az új BlackBerry 10
Átpozicionálásban látja a kiutat a BlackBerry gyártója
Fejcsere a RIM élén: feltámadhat a BlackBerry?

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.