A szoftvergazdálkodás megfelelő vállalati kezelése egy nagyobb cégnél milliós nagyságrendű megtakarítást eredményez. A témában rendszeresen szervez oktatást az IPR-Insights: a Licenc Akadémia következő állomása május 4-én indul. (x)

Egy friss felmérés szerint az Egyesült Királyság vállalkozásainál számítógépenként átlagosan 432 font (körülbelül 130 ezer forint) értékű használaton kívüli szoftver található. Ez elsősorban azért lehetséges, mert a cégek egy részénél egyáltalán nincs szoftvernyilvántartás, máshol ugyan van, de az nem megfelelő. A felmérés szerint a válaszadók hatoda egyáltalán nem tartja nyilván a licenceit, míg közel felük egy sima táblázatkezelőt használ erre a célra, sőt akad néhány (6 százalék) vállalat, ahol papír alapú nyilvántartást vezetnek.

A helyzet hazánkban sem jobb, hiszen az IPR-Insights egyik nemrégiben befejezett projektjénél kiderült, hogy egy nagyjából 1600 munkaállomással rendelkező nagyvállalatnál mintegy 5000 féle alkalmazás található a számítógépekre telepítve. Ezek durván fele vállalati környezetben is ingyenesen használható szoftver, azonban kábé egyharmaduk nem volt használatban a mérési időszak (három hónap) során.

Olcsóbban, okosabban A vállalati szoftvervagyon helyes kezelését és a költségek radikális csökkentését tűzte zászlajára az IPR rendszeresen megrendezett IPR-WSH Licenc Akadémia elnevezésű képzése. A két és fél napos tréning a szoftvergazdálkodás elméleti és gyakorlati kérdéseit tárgyalja. Áttekintik a szoftverekre vonatkozó szerzői jogi rendelkezéseket. Bemutatják a szoftverlicencek általános típusait, a gyakori licenckonstrukciókat, majd néhány gyakran előforduló gyártó példáján keresztül betekintést nyerhetnek a hallgatók, hogyan alkalmazzák ezeket a gyakorlatban. Ismertetik a szoftvereszköz-gazdálkodás (SAM) fogalmait, folyamatait és a felmerülő szabályozási szükségleteket. Áttekintik a szoftvereszköz gazdálkodás ISO 19770-1 szabványát, részletesen bemutatva annak felépítését, elvárásait. Végül egy konkrét példán keresztül bemutatják, miképpen automatizálható a szoftvereszköz-gazdálkodás, és milyen funkciókkal váltható ki, illetve támogatható az emberi munka.

A következő, május 4-től 6-ig tartó tréningre SAM menedzsereket, szoftverlicencekkel foglalkozó informatikai szakembereket és minden más érdeklődőt várnak.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.