Együttműködési megállapodást írt alá a Vezető Informatikusok Szövetsége és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, melynek célja a hazai informatikusképzés gyakorlatorientálttá tétele.
A Vezető Informatikusok Szövetségének (VISZ) kezdeményezésére a 2012-13 tanév második szemeszterében gyakorlati képzés indul a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Karán. A képzés célja, hogy az érdeklődő hallgatók első kézből, a hazai nagyvállalatok informatikai vezetőitől ismerjék meg azokat a problémákat, melyekkel diplomájuk megszerzése után, munkájuk során majd találkoznak. A sorozatban az informatikai vezetők munkájuk során szerzett tapasztalataikra alapozott előadásokat tartanak, melyben bemutatják saját munkakörnyezetüket, informatikai rendszereiket és az azzal kapcsolatos kihívásokat, valamint az arra adott megoldásokat.

Hogy az élet képezze a fiatalokat Napjainkban is sokszor tapasztalt sajátossága a magyar oktatásnak, hogy nem eléggé gyakorlatorientált, az iskolapadból kikerülő fiatalok nem ritkán első munkahelyükön tanulják meg igazán szakmájukat. Noha az elméleti képzés fontos, a hazai munkaerő versenyképesebbé tételéhez mindenképpen szükség van a gyakorlatban azonnal használható ismeretekre is – fogalmaz ezzel kapcsolatban a VISZ közleménye.



Dr. Vajta László (BME) és Braun Péter (VISZ)


A 2013 februárjától induló szeminárium a szorgalmi időszak alatt, a graduális képzésen kívül heti két tanóra (90 perc) előadáson való részvételre nyújt lehetőséget az érdeklődő diákok számára, akik így az országban működő korszerű IT-rendszerekről első kézből kaphatnak tájékoztatást. Ezen felül a megállapodás labor- és diplomamunka témát is biztosíthat.

A megállapodást a VISZ részéről a szervezet elnöke, Braun Péter, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatói főtanácsadója, a BME részéről pedig Dr. Vajta László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar dékánja írta alá.

Hiányszakma volt és lesz az informatikus
Informatikai lobbi: igény, az volna rá

Nehéz jelzőket találni az Nvidia teljesítményére

Az MI-csipek iránti keresletnek köszönhetően egy év alatt közel duplázódott a bevétel. Mindezt úgy, hogy már a tavaly ilyenkori eredmény sem volt gyenge...
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.