A CIO Hungary 2013 konferencia vezérfonala az IT és az üzlet párbeszéde. Az alapkérdés egyszerű: hogyan lesz pénz az informatikából?
A CIO Hungary konferencia, amely hagyományosan az informatikai vezetők legnagyobb és egyik legrangosabb szakmai eseménye, idén Balatonalmádiba várja az érdeklődőket. A konferencia témája a korábbi évekhez képest több újdonságot is tartalmaz. Mindenekelőtt azt, hogy az előadások nem csak az infokommunikációs megoldásokról, hanem sokkal inkább a vállalati IT-szervezete és az üzleti döntéshozók közötti kommunikációról szólnak.

A konferencia a ma legfontosabb technológiai tredek különböző aspektusaival foglalkozik – cloud computing, big data, BYOD (Bring Your Own Device), mobilitás –, a megközelítés azonban az üzleté: hogyan lehet ezeket hasznosítani? A konferencia két alapkérdése a fentiekkel kapcsolatban: Mit kell tudnia az IT-nak az üzletről, és mint kell tudnia az üzletnek az IT-ról? Erre a kérdésre keresik a választ az előadók és a kerekasztal-beszélgetések résztvevői.

Nemzetközi trendek A konferenciát Stephen Brobst előadása nyitja. A Teradata technológiai vezetője ismert és elismert adattárház-szakértő a National Academy of Sciences tanácsadója, valamint tagja Barack Obama elnök két tudományos tanácsadó testületének, valamint tanít a Bostoni Egyetemen és a Massachusetts Institute of Technologyn. Előadásában az adattárházak és az adatelemzés új trendjeiről beszél.

Az első panelben Gacsal József (Intel Hungary) előadásában az Intel nem informatikai eszközök szállítója, hanem mint informatikai felhasználó jelenik meg. Az előadó azt mutatja be, hogyan változik az informatika – és benne értelemszerűen a főinformatikus – szerepe a vállalaton belül. Szentiványi Gábor (ULX) a szabványosítás fontosságáról, valamint abban a nyílt forráskódú megoldások szerepéről beszél, valamint arról, hogy miért is értékelődik fel a szabványosítás a cloud computing korában. A panelt Tóth Levente (Telenor) előadása zárja, aki a mobil operátorok megváltozó szerepéről beszél, és példákon keresztül bemutatja az infrastruktúrájukra építhető szolgáltatásokban rejlő lehetőségeket.

Mobilitás és felhő Ebéd után a felhő, a mobilitás és a BYOD kerül terítékre. Stark Gáspár (Lenovo) bemutatja, hogyan igyekeznek támogatni a hardvergyártók a mibilitás és a BYOD által támasztott követelményeket. Melyek azok a technológiák, amelyek kifejezetten a saját eszközök vállalati környezetben történő alkalmazását támogatják. Bolla Szilárd (HP) előadásában azt próbálja körüljárni, hogy létezik-e optimális aránya a privát és a publikus cloudnak, és mennyiben jelenthet jó megoldást a hibrid felhő.





Az első napot az új trendek biztonsági kérdéseinek szentelt panel zárja. Györkő Zoltán (BalaBit) a compliance kérdések legújabb nemzetközi trendjeit mutatja be, és ennek kapcsán kitér arra is, hogy hogy lehet-e a megfelelőséghez köthető beruházásokból üzleti hasznot generálni. Pók Bálint rendszermérnök (Sicontact) pedig az átfogó vállalati védelmi rendszerek összetevőiről beszél.

IT az üzletért A konferencia másik napja hagyományosan azzal a kérdéssel foglalkozik, hogy mikét tudja támogatni az IT a vállalat működésének hatékonyabbá tételét. Vitézy Péter (ActionLab) rendhagyó, a póker, a játékelmélet és a döntéshozás összefüggéseit bocolgató előadása után először a hazai big data-kutatások kerülnek terítékre. Sidló Csaba tudományos munkatárs az MTA SZTAKI-ban folyó munkáról, valamint arról beszél, hogyan is lehet megközelíteni a bid data problémakörét. Ságvári Bence pedig kutató szociológus pedig ugyanennek a kérdéskörnek a felhasználási oldaláról beszél, arról, hogy milyen értékes adatok nyerhetők ki nem strukturált adathalmazokból a big data megközelítés segítségével.

A délelőtt második felének előadása a technológiai és a gazdaságossági szempontok összeegyeztethetőségéről, ha úgy tetszik az IT-vezető és a pénzügyi vezető közti párbeszédről szólnak.

CIO Hungary 2013 - Az információ gazdaságtana 
CIO Hungary 2012 - Koplalás helyett új receptek

Antalóczy György (KPMG) a legújabb technológiai trendek forensic oldalát mutatja be, elsősorban gyakorlati megközelítésű előadásában arra is kitér, hogyan lehet-kell áttekinthetővé tenni a vállalat belső folyamatait, és mit adhat ehhez a forensic szempontrendszere.





Martin Melkowitsch, a Raiffeisen Bank vezérigazgató-helyettese a banknál zajló LEAN projektek kapcsán azt mutatja be, hogyan lehet a kompetencia megtartásának igényét a költségcsökkentéssel összhangba hozni. Ugyanennek a problémakörnek más vetületét mutatja be Ábrahám Péter a Bonafarm informatikai igazgató (Bonafarm) és Matskási István gazdasági igazgató (Scitec Csoport) páros előadása: ellenség vagy partner a IT- és a pénzügyi vezető, amikor egy IT-projektet kell végigvinni? Zsoldos Sándor (IPR Insights) az egyre inkább felértékelődő szoftvergazdálkodási porjektek hatékonyabbá tételéhez nyújt segítséget. Az utolsó előadó, Fekete Csaba, a FŐTÁV vezérigazgatója pedig azt foglalja össze, mint vár el egy felsővezető az IT-tól.

A konferenciát egy kerekasztal zárja, amelyen felsővezetők, pénzügyi vezetők és CIO-k beszélgetnek arról, ők miben ragadnák meg a vállalati IT hatékonyságának lényegét.

Marketingvezetők a CIO szerepében?
CIO arcképek: kevesebb szaktudás, több menedzsmentismeret

Dollármilliók helyett börtönévek járhatnak az oktatási chatbot fejlesztőjének

A korábban számos elismerést elnyerő AllHere megoldását az USA második legnagyobb oktatási körzete is bevezette. Nemrégiben azonban többek között csalással, hamisítással és a befektetők szándékos megtévesztésével vádolták meg a startup alapító-vezetőjét.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.