A magyar és a nemzetközi piacon is tudott bővülni a megoldásait a Microsoft Dynamicsra építő XAPT Hungary. A növekedést azonban elsősorban a szoftverexport húzza.
Az idei évtől Magyarországon kívül négy országban is van leányvállalata az XAPT Hungarynek, a korábban alapított egyesült államokbeli és kanadai leány után idén Romániában és Ausztráliában hoztak létre céget. A leányvállalatokkal együtt így már 170 főt foglalkoztat a csoport, melyet 2011-ben második alkalommal választottak az Év Microsoft Dynamics ERP Partnerének.

Duplázták a bevételt Dr. Schwarz Zoltán, a cégcsoport elnöke elmondta: az utóbbi években már külföldön is sikeres vállalat idén legalább 25 millió eurós IFRS ( International Financial Reporting Standards) szerint konszolidált árbevétellel zárja az évet, ami a tavalyi év árbevétel (12 millió euró) több mint kétszerese. A dolgozói létszám az év során szintén közel duplájára nőtt – a külföldi leányvállalatok dolgozóit is beleértve.

Az idei év sikere mögött többek között a Microsoft Dynamics közösség eddigi legnagyobb üzlete áll, melyet hosszas közbeszerzési eljárásban az XAPT nyert meg. A cég a több 10 millió dolláros, mintegy 3 évre tervezett projektben az ausztráliai központú Hastings Deering vállalatnak fejlesztett Microsoft Dynamics AX 2012-n alapuló speciális megoldást. Külön érdekessége a projektnek – hangsúlyozta a cégcsoport elnöke –, hogy az SAP-val szemben tudták elnyerni. A sikerben szerinte az is szerepet játszhatott, hogy az XAPT komoly tapasztalatokat szerzett az USA-ban a Caterpillarnál bevezett komplex vállalatirányítási, CRM és logisztikai rendszer kapcsán. A 3 milliárd dollár árbevételű Hastings Deering ugyanis az egyik meghatározó Caterpillar-képviselet, amely Ausztrálián kívül Kínában és több dél-kelet ázsiai országban, többek között Malajziában és Szingapúrban is rendelkezik telephelyekkel. Az XAPT által kiépítendő, ezeket a telephelyeket is összekötő rendszernek 10 ezer felhasználót kell kiszolgálnia.

Az ausztráliai projekt mellett az idei év első felében az XAPT Amerikában is több megbízást kapott a speciális munkagép-kereskedelmi megoldásának bevezetésére. Jelenleg 6 államban folyik a rendszerek installációja. Hasonló projektre kaptak megbízást Új-Zélandon is, ahol az egyik legrégebbi, több mint 400 főt foglalkoztató helyi munkagép-kereskedelemmel foglalkozó vállalatnál vezetik be a rendszert magyar szakemberek vezetésével.

A régióban is tudtak nőni Az év elején a céghez érkező Ambrus Zsolt ügyvezető igazgató, aki a régiós ügyekért is felel, elmondta: a régióban is bővült a cég. A már eddig is jelentős romániai jelenlétét erősítendő a New Frontier Holding GmbH (NFH) csoporttal közösen nyitották meg az XAPT bukaresti irodáját. A román piacot eddig Magyarországról szolgálták ki.

Ambrus Zsolt elmondta: a válság némileg konszolidálta a vállalatirányítási paicot, ennek megfelelően az XAPT partneri hálózata is csökkent. Jelenleg 5-6 partnerrel dolgoznak, „elsősorban azokkal, akik korábban is komoly munkát fektettek az XAPT termékeibe” – mondta. Az ügyvezető igazgató úgy számol, hogy a stabil középvállalati szektornak köszönhetően az XAPT az informatikai vállalatok átlagán felül teljesíthet az idei évben a hazai piacon. A vállalatirányítási rendszerek tekintetében kiemelt projekteket zárt a cég iparág-specifikus megoldásaival, például NETvisor Zrt.-nél vezettek be az évek óta használt Microsoft Dynamics NAV vállalatirányítási rendszer mellé CRM megoldást. Megkezdődtek Dynamics AX 2012-bevezetések is, elsőként az ÉpGéPéSZ vállalatánál állnak át az új verzióra. A jövő évben a logisztika, a raktározás, a gyártás, az FMCG, az IT-szektor és a közműszolgáltató területéről egyaránt számítanak megrendelésekre.

Önálló CRM mobilalkalmazással áll elő a Microsoft
Megvan az év informatikai cégvezetője

Bővülni organikusan és felvásárlással A 2013-as tervekkel kapcsolatban dr. Schvarcz Zoltán elmondta, csak a magyar központ létszáma idén 65 százalékkal bővül, és jövőre legalább további 20 százalékos növekedést terveznek. Főleg a jelenleg 30 fős fejlesztőcsapatot szeretnék erősíteni. Ehhez az alapot a tervezett 50 százalékos bevételnövekedés adja, jövőre 38 millió eurós bevételt terveznek, a magyar piacon 15 százalékos bevételnövekedéssel számolnak.

A cégcsoport elnöke elmondta, hogy akvizíciókkal is szeretnék serkenteni a növekedésüket. Az Egyesült Államokban már tárgyalásokat is folytatnak néhány céggel. A felvásárlást részben saját tőkéből, részben hitelekből kívánják finanszírozni.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.