Szokatlanul nyíltan állt ki egy konkrét termék mellett a Gartner legutóbbi elemzésében. A cég szakértői úgy látják, minden vezetőnek érdemes elgondolkodnia, hogy vállalatánál engedélyezze az Apple táblagépének használatát.

Ha nem tudná az ember, hogy a világ egyik legkomolyabb, független IT-piaci elemzőjének közleményéről van szó, akár azt is hihetné, hogy egy PR-cikket olvas, amelynek szövegét maga Steve Jobs, az Apple vezetője diktálta. Tény, hogy a Gartner ennyire konkrét termékajánlásokat nemigen szokott tenni, most mégis kivételt tett az iPad miatt.

Forradalmi változások Az elemzőcégnél úgy látják, az Apple táblagépe a technológia bevett felhasználási módjain és az eddig alkalmazott üzleti módszereken is képes drasztikusan változtatni, ezért a vállalatvezetőknek azt tanácsolják, inkább előbb, mint későn szálljanak fel erre a vonatra, és teremtsék meg a feltételeit annak, hogy cégen belül lehessen használni a tabletet.

A témában nyilatkozó gartneres alelnök, Stephen Prentice szerint ugyan egy vállalatvezetőnek általában egyáltalán nem kell technológiai kérdésekkel, termékbeszerzési döntésekkel foglalkoznia, ám az iPad ebből a szempontból is kivételes eset, és arra biztatja a CEO-kat, hogy kezdjenek beszélni a táblagépről az informatikai vezetőjükkel, amennyiben eddig még nem tették volna meg.

Háromszámjegyű növekedés Saját előrejelzései szerint a Gartner szűk 20 millió eladott tabletre számít idén. Az eladások egyelőre elsöprő részét az iPad teszi ki, de már az elmúlt hetekben, hónapokban is több gyártó kezdte forgalmazni saját megoldását, amit a következő időszakban csak még több változat fog követni. A bővülő kínálat miatt a tabletek térhódítása egyre gyorsabb lehet: jövőre 50 millió fölötti eladásokat várnak, 2014-re pedig a 200 milliós szint átlépése sem lenne meglepő.

Indul a táblagépek dömpingje
PlayBook: bemutatták a BlackBerry tabletet
Táblatúltengés: érkeznek az LG és a Toshiba tabletek

Az elemzőcég szerint a legfontosabb lépés, hogy legalább néhány kiemelten fontos pozícióban lévő munkatárs számára elérhető legyen az iPad cégen belüli használatra, annak minden technológiai és szabályozási feltételével együtt. Az ebből leszűrt tapasztalatokra támaszkodva aztán jövőre már meg lehet alkotni az üzleti tervezésben is megjelenő, a teljes szervezetre kiterjedő politikát.

Járulékos előnyök A Gartner szerint az sem mellékes szempont, hogy a táblagépet a dolgozó sok esetben saját indíttatásból veszi meg, ezért egyrészt nem terheli a vállalati költségvetést, másrészt nem jelent gondot az adaptáció, harmadrészt a számára kedves eszköz használata a munkavállaló elégedettségére is jó hatással van.

Zárásként Prentice azt tanácsolja a vállalatvezetőknek, hogy akkor is tegyék meg a fent javasolt lépéseket, ha maguk azon a véleményen vannak, hogy az iPad csak egy múlékony divat. Hiszen a korai adaptáció költsége alacsony, ellenben a késői csatlakozással járó veszteség nagyon is magas lehet.

Egy, csak egy legény... A hivatkozott gartneres közlemény ugyan futólag megemlíti, hogy hallottak már arról, hogy más gyártók is kínálnak, vagy hamarosan kínálni fognak táblagépeket, ezt azonban elintézik annyival, hogy az Apple iPad elterjedtség tekintetében óriási előnyben van, ezért erre kell koncentrálni.

Bár nem vagyunk sem az ördög, sem a RIM, a HP, a Dell, a Cisco, a Samsung, az Acer, vagy éppen az LG és a Toshiba ügyvédjei, de meglehetősen furcsa, hogy egy magát függetlennek tartó piacelemző ennyire határozott legyen, és a többi gyártó nemrég megjelent, illetve a következő hónapokban érkező termékét egy laza csuklómozdulattal lesöpörje az asztalról. Az iPad nyilvánvaló előnyben van, ám - főleg a vállalati felhasználás szempontjából - ez önmagában még egyáltalán nem jelenti azt, hogy hosszú évekre oda lehetne adni a koronát az Apple-nek.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.