A közelmúltban két új vezetővel erősítette meg csapatát az IT biztonság területén érdekelt, gyors növekedést felmutató hazai vállalkozás. Keszei Balázs a Microsofttól, Firle Róbert pedig az IBM-től igazolt a BalaBithoz.

A Microsoft Magyarországnál eltöltött öt év alatt Keszei Balázs termékmenedzseri és termékmarketinges feladatköröket látott el, mindemellett pedig a Microsoft és a nyílt forráskódú szoftverek együttműködésével foglalkozott. Így nem is annyira meglepő, hogy üzletfejlesztési vezetőként éppen a nyílt forráskód aktív támogatójaként ismert BalaBitnál folytatja pályafutását. Új munkakörében a jelenlegi és jövőbeli termékportfólió pozicionálásáért, valamint az üzleti modellek kidolgozásáért fog felelni.

Firle Róbert support vezető pozícióba érkezett a BalaBithoz. Az IBM IDC-nél osztályvezetőként mainframe rendszerek level 2-3-as vezetői alkalmazástámogatásáért felelt. Új munkahelyére a BalaBit elmúlt 10 évben mutatott töretlen fejlődése és nyílt vállalati kultúrája vonzotta. Feladatai közé a vállalat globális support szolgáltatásának fejlesztése, az osztály szervezeti felépítésének megerősítése és a csapat vezetése tartozik majd.

Folyamatos felvétel A BalaBit 2010-ben is jelentős létszámbővítést valósít meg, az idei évben a cég közlése szerint várhatóan a 40 százalékot is eléri a növekedés.

A cégről egyébként épp a napokban derült ki, hogy 228 százalékos bevétel-növekedési mutatója alapján a 43. helyezett lett a Deloitte leggyorsabban növekvő technológiai cégeket tartalmazó Top50-es listáján.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.