Egy júliusi felmérés szerint a mobil eszközök menedzsmentje 2011 és 2013 között majdnem másfélszeresére drágul, elsősorban az új informatikai dolgozók kényszerű felvétele miatt.

Tavaly a vállalati informatikai részlegeken belül 2,9 emberre volt szükség minden ezer darab mobil eszköz kezeléséhez. Ez az átlagos létszám az idén 3,6-ra ugrik, jövőre pedig 4-et is eléri, ami nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a felhasználónkénti 229 dolláros költség két év alatt 339 dollárra emelkedik – olvasható a menedzselt cloud szolgáltatásokban utazó Azaleos megbízásából készült felmérésben. A kiadások 48 százalékos növekedésének oka, hogy a mobil eszközök működtetése egyre összetettebb feladattá válik, hála az otthonról becipelt okostelefonok (bring your own device, BYOD) vagy tabletek és a munkahelyi gépek együttes használatának.

Sehogy sem éri meg?  Május végén több forrás is az IBM informatikai vezetője, Jeanette Horan nyilatkozatát idézte, amely szerint a BYOD koncepcióval a vállalatnak egy fillért sem sikerült spórolnia, ezzel szemben az IT-részleg új kihívásokkal volt kénytelen szembenézni. A dolgozók készülékei ugyanis tele vannak olyan szoftverekkel, amelyek felett az IBM semmiféle ellenőrzést nem gyakorol, ráadásul a legtöbben a népszerű appok biztonsági kockázataival sincsenek tisztában.

Arra a fenti tanulmányt készítő Osterman Research arra is rámutat, hogy a mobil eszközök menedzsmentje (MDM) még akkor is folyamatosan drágul, ha az adott szervezeteken belül egyetlen platformot igyekeznek szabványosítani, mivel a rendszerek funkcionalitása folyamatosan bővül, hasonlóan a hozzá kapcsolódó házirenddel és eljárásokkal. Az MDM bevezetések további akadálya lehet az is, ha a cégnél egyszerűen nem használnak elegendő okostelefont ahhoz, hogy a dolog megtérüljön, vagy önmagukban is túl drágának tartják az ilyen megoldásokat, amelyek nem hordoznak elegendő értéket.

Az új iPadet már a cégeknél is szeretik
A vállalatok saját munkavállalóiktól féltik leginkább az adataikat

A telepítés mellett sokan kihívásnak tartják a felhasználók továbbképzését és a későbbi hibaelhárítást, legelsősorban pedig az olyan biztonsági készségek alkalmazását, mint például az adatok távolról való törlése ellopott készülékekről – még akkor is, ha a bizalmas információ, illetve a szellemi tulajdon elvesztésétől való félelem a menedzsmenteszközök legfontosabb indukátora. A megrendelő ismeretében nem meglepő, hogy az észak-amerikában végzett felmérés kikerekíti a cloud-alapú MDM megoldások előnyeit, amelyeket ettől függetlenül sokan mérlegelnek az olcsóbb üzemeltetés, a kalkulálható költségek és a meglévő belső erőforrások tehermentesítése miatt.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.