Az Open Source 2011 konferencia keretében átadták az elmúlt időszak legjobb, nyílt szabványokon alapuló projektjének járó elismerést. A díjat a BalaBit Kft. kapta naplókezelő szoftverének open source változatáért.
A Computerworld február 24-én rendezte meg az Open Source 2011 konferenciát. Az eseményhez kapcsolódóan pályázatot hirdettek, hogy megtalálják az elmúlt év legjobb open source projektjét.

Az állam is nyitna Vályi-Nagy Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium kormányzati informatikáért felelős helyettes államtitkára köszöntőbeszédében emlékeztetett arra, hogy politikai döntés erősítette meg a kormány elkötelezettségét a nyílt forráskód közigazgatáson belüli alkalmazása mellett.

A nyílt forráskód biztosítja a függetlenséget a beszerzések terén, lehetővé teszi a költségek csökkentését, az alkalmazások közötti nagyobb átjárhatóságot - mutatott rá a helyettes államtitkár. Vályi-Nagy Vilmos hozzátette: az átállás során a kormány olyan nyílt forráskódú megoldást fog választani, amely megfelelő biztonsági jellemzőkkel és supporttal bír. Beszéde végén jelezte: a kormány a célkitűzések sikerre vitelében számít a nyílt forráskóddal foglalkozó műhelyek szakmai támogatására, új szoftverfejlesztéseikre.

Nyílt pályázat Az idén első ízben kiírt pályázat elsődleges célja az open source termékek fejlesztésével, forgalmazásával, terjesztésével foglalkozó vállalkozások munkájának elismerése, valamint a nyílt szabványokon alapuló termékek népszerűsítése. Az alapítók a díjjal hozzá kívánnak járulni a magyar open source mozgalom fejlődéséhez, a nyílt szabványok terjedéséhez.



Kiss Attila
, a BalaBit marketingvezetője (jobbra) a díjátadón

Az év legjobb open source projektjének járó címet elsőként a BalaBit Kft. nyerte el a syslog-ng naplókezelő szoftver 3.2-es verziójának open source változatával. A zsűri választása a projekt érettsége, megalapozott nemzetközi sikere, a megoldás fejlettsége, valamint a megoldani kívánt probléma jelentősége miatt esett a BalaBit pályázatára.

Különdíjban részesült a CData-Térképtár Kft., Magyarország egységes (MÁV-VOLÁN) helyközi közösségi közlekedési menetrendjének és útvonalajánlójának kialkítását megcélzó projektjével. A díj odaítélésekor kulcsszerepet játszott a termék újszerűsége, színvonalas kivitelezése, valamint a hazai gyakorlatban történő alkalmazhatósága.

A bírálóbizottság szakújságírókból és szakmai szervezetek képviselőiből állt. A zsűri tagja volt - többek között - Braun Péter, a Vezető Informatikusok Szövetségének (VISZ) elnöke; Dömölki Bálint, Gábor Dénes-díjas matematikus; Dervenkár István, a Computerworld főszerkesztője; valamint Mozsik Tibor, a Bitport főszerkesztője.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.